Rafala Patyra TVP
foto: Instagran/rafalpatyra

Jeden z najpopularniejszych prezenterów TVP zdobył się na szczere i jednocześnie porażające wyznanie. Rafał Patyra wyjawił, że kilkanaście lat temu znalazł się w dramatycznej sytuacji. Gwiazdor, jak sam określił, był na dnie psychicznym i emocjonalnym.

Prezenter TVP ujawnił, iż wiele lat temu zdradził żonę

Rafał Patyra to szczęśliwy mąż i ojciec. Dziennikarz TVP nie kryje, iż jest wierzącym człowiekiem, a Bóg ma dla niego ogromne znaczenie. Tym bardziej szokuje jego wyznanie. Okazuje się się, że prezenter dopuścił się zdrady i ma nieślubne dziecko.

Dziennikarz TVP udzielił niedawno szczerego wywiadu popularnemu katolickiemu tygodnikowi. W czasie rozmowy padły mocne, wręcz porażające słowa. Znany z „Teleexpressu” prezenter przyznał, że kilkanaście lat temu wdał się w romans. „W mojej pracy sporo się dzieje, szybko pojawiają się duże pieniądze, spotyka się piękne kobiety. One były moją słabością…” – stwierdził Patyra.

Jakiś czas później wyszło na jaw, że kochanka gwiazdora TVP spodziewa się dziecka. Patyrze urodziła się nieślubna córka. „Nie wiedziałem, w którą stronę iść. Jedni znajomi doradzali, żebym odszedł do tamtej kobiety. Inni, żebym został z rodziną. Przeciąganie liny, rozważanie wszystkich za i przeciw trwało jakieś trzy lata” – opowiedział dziennikarz.

Patyra długo wahał się, co zrobić

Mężczyzna bardzo długo zastanawiał się, jaką decyzję podjąć. „Kiedy sobie myślałem, że odejdę do tamtej kobiety i będę odcięty od sakramentów, bardzo mnie to bolało” – podkreślił. Ostatecznie postanowił zostać z rodziną.

„Byłem na dnie psychicznym i emocjonalnym. Aż w końcu zawołałem do Boga: „zajmij się tym, bo sam sobie nie poradzę. Zrób ze mną, co chcesz!”. I Pan Bóg wziął sprawy w swoje ręce” – zaznaczył dziennikarz TVP.

Warto zwrócić uwagę, że żona Rafała Patyry także szukala pomocy w Kościele. Dzięki rozmowie z pewnym duchownym kobieta zdecydowała się dać wiarołomnemu mężowi drugą szansę. „Wiedziała, że trzeba ratować to małżeństwo, walczyć o nie, mimo wszystkich ran, jakie jej zadałem. Pewnego dnia zaproponowała mi, żebyśmy razem pojechali do Częstochowy na spotkanie Wspólnoty Mamre. […] Z pomocą Boga zacząłem wychodzić z kryzysu” – przyznał prezenter TVP.

Dziś Rafał Patyra jest szczęśliwy ze swoją żoną. Para wychowuje syna i trzy córki. Z czwartą, nieslubną córką, dziennikarz TVP nie utrzymuje kontaktu. „Córka ma 13 lat, jest pod wpływem mamy i babci, a to nie są osoby mi przychylne. […] Półtora roku temu powiedziała mi, że nie chce się ze mną spotykać. Mogę tylko od czasu do czasu zadzwonić, na przykład z okazji urodzin albo imienin. Dla niej te rozmowy nie są przyjemnością, we mnie natomiast pozostawiają niedosyt” – przyznał gwiazdor telewizji.

źródło: Fakt

Zobacz również: