atak

Ogromny pożar wybuchł w jednej z polskich miejscowości w województwie pomorskim. Ogień pojawił się na terenie jednej z lokalnych firm. W pewnym momencie zrobiło się naprawdę niebezpiecznie, gdyż wysoka temperatura groziła wybuchem zbiorników z paliwem.

Policja bada okoliczności potężnego pożaru

Do pożaru doszło dziś około godziny 5:00 w miejscowości Rusocin w województwie pomorskim. Ogień pojawił się na terenie jednego z lokalnych przedsiębiorstw.

Na miejsce pożaru skierowano siedem zastępów straży pożarnej. Po przybyciu oczom strażaków ukazał się przerażający widok. Ogromne płomienie trawiły kilkanaście rzędów samochodów i zbliżały się nieuchronnie do pobliskiego magazynu.

„Zagrożony był również budynek magazynowy, na szczęście udało się go obronić i pożar się nie rozprzestrzenił” – przekazał asp. Marcin Tabiś z KP PSP w Pruszczu Gdańskim.

W tej chwili policja prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności pożaru. To co wiadomo na pewno, to fakt, iż ogień strawił łącznie 15 pojazdów, m.in. samochody osobowe, dostawcze, ciągniki siodłowe czy będące na parkingu naczepy. Na szczęście obylo się bez ofiar śmiertelnych oraz rannych.

Mundurowi rozważają różne okoliczności zdarzenia. W tej chwili jest zbyt wcześnie, aby można było ustalić rzeczywistą przyczynę pożaru. „Funkcjonariusze rozmawiają z osobami, które mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Sprawdzamy i przeglądamy zapisy z kamer monitoringu” – poinformowała podkom. Karina Kamińska z KWP w Gdańsku.

Jednak najważniejsze jest to, iż strażakom udało się ugasić pożar. Chociaż sytuacja była naprawdę groźna. W pewnym momencie towarzysząca płomieniom wysoka temperatura doprowadziła do rozszczelnienia w pojazdach zbiorników z paliwem.

Z tego powodu pracujące na miejscu służby rozpoczęły przepompowywanie 3 tys. litrów oleju napędowego. Dziennikarze donieśli, że w tym celu ściągnięto wykwalifikowaną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego ze Starogardu Gdańskiego.

Wstępnie oszacowano koszt strawionych pojazdów na kwotę 2 mln zł.

źródło: Goniec

Zobacz również: