bank pieniędze

WAŻNE. Klienci kilku największych polskich banków muszą przygotować się na utrudnienia. Na pewien czas stracą bowiem dostęp do swoich pieniędzy. Niedostępne będą przelewy czy wypłaty z bankomatów. Znamy szczegóły.

Banki zapowiadają przerwy techniczne na weekend 29-30 października

O przerwach technicznych poinformowały same banki. Doświadczymy ich w ten weekend, a więc 29 i 30 października. Chodzi o mBank, Alior Bank, Santander Bank Polska, Bank BPS, Bank Pekao oraz ING Bank Śląski.

Zacznijmy od mBanku. W przypadku tego banku, klienci napotkają utrudnienia z dostępem do pieniędzy w nocy, z 29 na 30 października. Od godziny 1:30 do 10:00 aplikacja i serwis transakcyjny będą działać w ograniczonym stopniu. Bank nie sprecyzował jednak dokładnie, o co chodzi. W godzinach 2:00 do 6:00 zawieszone zostaną płatności kartą w sklepach stacjonarnych oraz wypłaty gotówki z bankomatów. Ponadto, w godzinach od 2:00 do 9:00 mogą wystąpić problemy z dostępem do konta w bankowości internetowej czy mobilnej oraz problemy z płatnościami online, za pośrednictwem kart płatniczych.

Przerwę techniczną planuje także Alior Bank. W przypadku tego operatora bankowego, między godziną 23:00, a 6:00 nie działać będzie bankowość internetowa i mobilna. Nie wykonasz więc żadnego przelewu, nie zapłacisz BLIKIEM.

O przerwie informuje także Bank Pekao. Nastąpi pomiędzy 2:30, a 3:30. Podczas niej mogą pojawić się problemy z korzystaniem z serwisu internetowego i mobilnego oraz usługi Pekao24Makler i eTrader Pekao.

Przerwa techniczna nie ominie także ING Banku Śląskiego. Prace serwisowe zaplanowano na 23:00 – 5:30. Nie będą działać bankomaty oraz bankowość elektroniczna. Mogą wystąpić problemy z aplikacją i płatnościami BLIK.

Santander Bank Polska zaplanował z kolei przerwę techniczną w nocy, pomiędzy 1:30, a 3:30. Wówczas klienci muszą przygotować się na problemy z usługą BLIK, Przelewy24 oraz przelewami bankowymi.

Na sam koniec dodajmy, że przerwy techniczne nie są niczym zaskakującym. Nie ma więc powodów do obaw. To naturalny krok, podczas którego banki usprawniają swoje systemy czy aktualizują zabezpieczenia. Akurat tak się złozyło, że wspomniane przerwy nastąpią przed Świętem Wszystkich Świętych.

źródło: media, Goniec.pl

Zobacz również: