GIS ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny właśnie wydał ostrzeżenia publiczne dotyczące dwóch produktów. Tym razem GIS alarmuje, aby nie spożywać popularnego napoju oraz bakalii.

GIS wycofuje ze sklepów groźne produkty

Na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie dotyczące popularnego napoju izotonicznego, który był dostępny w sieci sklepów Decathlon.

Zgłoszenie do GIS skierowała sama firma. Jej przedstawiciele poinformowali służby, iż trwa wycofywanie partii napojów izotonicznych marki APTONIA ze względu na możliwe zmiany smaku i zapachu.

Inspektorzy GIS podkreślili, iż ostrzeżenie dotyczy produktu, który został wprowadzony do obrotu w Polsce od 12.08.2022 do 30.09.2022 włącznie. Poza tym instytucja podała szczegóły dotyczące wadliwej partii.

Nazwa: ISO Orange 500 ml – Napój Izotoniczny gotowy do spożycia – smak pomarańczowy
Marka: APTONIA
Kody kreskowe: 3583787609163 i 3583787609217
Numer partii: 03/02/2023
Data minimalnej trwałości: 03/02/2023

Oczywiście inspektorzy GIS oraz przedsiębiorcy podjęli stosowne działania. Decathlon sp. z o.o. wycofuje ze sprzedaży izotonik. Oprócz tego firma zaapelowała do klientów o jego zwrot. W tym celu zamieszczono w sklepach oraz na stronie internetowej stosowne komunikaty. Cały proces wycofywania napoju nadzorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Warto dodać, iż tradycyjnie GIS zaleca, aby konsumenci nie spożywali partii wyrobu określonego w komunikacie.

Uwaga na niebezpieczne migdały

GIS wystosował również ostrzeżenie publiczne dotyczące niektórych partii produktu pod nazwą „Sol&Mar, Połówki migdałów blanszowanych, smażonych z cukrem, miodem i solą”. Bakalie mogą zawierać metalowe ciała obce.

Także w tym przypadku sprzedawca tj. firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wycofuje groźny produkt ze sklepu. Co ciekawe informację o potencjalnym zagrożeniu dla konsumentów sieć otrzymała od hiszpańskiego producenta migdałów – Borges Agricultural & Industrial Nuts SA. Poniżej szczegóły dotyczące niebezpiecznego asortymentu:

Nazwa produktu: Sol&Mar, Połówki migdałów blanszowane, smażone z cukrem, miodem i solą, 150 g
Data minimalnej trwałości: 02.03.2023 oraz 02.05.2023
Producent: BORGES AGRICULTURAL AND INDUSTRIAL NUTS SA, Hiszpania
Dystrybutor w Polsce: Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k.

Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczął wycofywanie produktu z rynku. Stosowne komunikaty pojawiły się w sklepach sieci oraz na stronie internetowej. Należy dodać, iż firma poinformowała klientów o możliwości zwrotu niebezpiecznych migdałów bez konieczności okazania paragonu.

Tradycyjnie GIS monitoruje wycofanie kwestionowanego produktu z obrotu w Polsce, a także zaleca, aby nie spożywać produktu z wskazanymi w komunikacie datami minimalnej trwałości.

źródło: GIS

Zobacz również: