wybuch gazu

Niebezpieczne zdarzenie w jednym z polskich przedszkoli. Dzieci oraz personel placówki musiały zostać ewakuowane w trybie pilnym. Natomiast na miejsce przybyły służby.

Powodem pilnej ewakuacji bomba z czasów II wojny światowej

Znane polskie radio podało dziś przerażającą wiadomość. Otóż doszło do ewakuacji w przedszkolu przy ulicy Kościuszki w Trzebini w województwie małopolskim. Dokładnie rzecz biorąc z placówki wyprowadzono 78 dzieci oraz 30 opiekunów. To jednak nie wszystko.

Okazuje się, że ewakuacja objęła także kilkunastu mieszkańców okolicznych bloków. Powodem było niespodziewane odkrycie dokonane przez robotników, którzy wykonywali prace związane z naprawą kanalizacji. Pracownicy wodociągów odnaleźli niewybuch z czasów II wojny światowej.

Wodociągowcy odkryli pocisk na terenie placu zabaw przy przedszkolu. Niewybuch był dość spory. Miał 120 centymetrów. Dodajmy, iż w rejonie, w którym zlokalizowano starą bombę, służby wyznaczyły specjalną strefę bezpieczeństwa. Przeprowadzono także wspomnianą już ewakuację.

Oczywiście na miejscu natychmiast zjawiły się służby. „Podjęto decyzję o tym, aby ewakuować dzieci uczęszczające do przedszkola samorządowego nr 1” – podał burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.

Jeden z wodociągowców przekazał szczegóły dotyczące groźnego znaleziska. „Pocisk znaleźli pracownicy wodociągów podczas prowadzonych tam prac. Koparka kopała i natrafiła na coś twardego. Weszliśmy do wykopu i zaczęliśmy to odkrywać. Myśleliśmy, że to kawałek rury stalowej, ale zaczęło to schodzić do stożka. Zauważyliśmy, że to niewybuch. Miałem z tym do czynienia w wojsku, więc się nie bałem. Pierwszy raz udało nam się wykopać niewybuch” – zrelacjonował Marek Pająk.

„Kiedyś na tym terenie były bodajże terenie były jedne z największych zakładów metalurgicznych. Były one bombardowane w czasie II wojny światowej i jest dużo niewybuchów” – powiedział z kolei Marcin Grzybek.

Na szczęście przed godziną 14:00 saperzy wywieźli niewybuch.

źródło: RMF FM

Zobacz również: