atak

Rosja znów zaatakowała stolicę Ukrainy. Kolejny raz użyła do tego celu dronów, które otrzymała z Iranu. Sytuacja w Kijowie nie jest dobra. Doszło do kilku wybuchów, zniszczone są budynki mieszkalne.

Zdjęcia i nagrania zaatakowanego Kijowa przerażają

W poniedziałek rano tj. 17 października Kijowem wstrząsnęło kilka eksplozji. Szef kancelarii prezydenta Ukrainy przekazał, że stolica została zaatakowana przez Rosjan dronami kamikadze. „Wybuchy w Kijowie. Stolicę zaatakowano dronami kamikadze. Rosjanie myślą, że im to coś pomoże, ale takie działania przypominają agonię” – podkreślił Andrij Jermak. Jednocześnie współpracownik Wołodymyra Zełenskiego zauważył, iż jego kraj ciągle potrzebuje systemów obrony przeciwlotniczej.

Smutne wieści potwierdził mer Kijowa Witalij Kliczko. Włodarz Kijowa podał, iż do wybuchów doszło w rejonie szewczenkowskim, w centrum ukraińskiej stolicy. „Wybuch w rejonie szewczenkowskim, w śródmieściu stolicy. Wszystkie służby są w drodze. Później podane zostaną szczegóły” – napisał były bokser w mediach społecznościowych.

Ukrainiec przyznał, że Rosjanie uszkodzili kilka budynków mieszkalnych. „18 osób zostało uratowanych z budynku mieszkalnego w Kijowie, w którym doszło do eksplozji w wyniku rosyjskiego ataku przy użyciu irańskich dronów. Według wstępnych informacji dwóch mieszkańców pozostaje pod gruzami” – wyznał Witalij Kliczko. Mer dodał, że służby ustalają, czy są ofiary śmiertelne. Poza tym, trwa gaszenie płonących elementów konstrukcji i akcja ratunkowa.

W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania Kijowa zaatakowanego przez siły zbrojne Rosji. Niewątpliwie widok zniszczonego i płonącego miasta jest czymś porażającym.

Z pewnością sytuacja mieszkańców Kijowa należy do trudnych. W stolicy kraju uruchomiono alarm przeciwlotniczy. Ludzie gromadzą się w schronach.

źródło: Polsat News

Zobacz również: