wybuch gazu

W jednym z polskich szpitali wybuchł pożar. W wyniku groźnego zdarzenia kilku pacjentów zostało poszkodowanych. Oto okoliczności incydentu. 

Pożar miał miejsce w szpitalu psychiatrycznym w Gorzowie Wielkopolskim

Do dramatu doszło na terenie szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń oddziału psychiatrycznego dla kobiet. Akcję gaśniczo-ratunkową natychmiast podjęła straż pożarna. Dzięki temu udało się uniknąć dużo gorszych konsekwencji pożaru.

Zgłoszenie dotyczące pożaru w gorzowskim szpitalu psychiatrycznym straż pożarna przyjęła w sobotę 15 października, krótko przed południem. Według wstępnych informacji ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń kompleksu szpitalnego przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim. Dyspozytor od razu skierował na miejsce sześć zastępów straży pożarnej, pogotowie oraz jednostkę policji.

Po przyjeździe na miejsce pożaru, służby stwierdziły oromne zadymienie na korytarzu w budynku. Z tego powodu przeprowadzono natychmiastową ewakuację personelu oraz pacjentów. Łącznie z budynku wyprowadzono 23 osoby.

Sytuacja była naprawdę groźna. Strażacy przyznali, że ogień był obecny na drugim piętrze budynku, w jednym z pomieszczeń przeznaczonych dla pacjentek. Na szczęście pożar udalo się szybko opanować. Po jego ugaszeniu straż pożarna przystąpiła do kompleksowego oddymiania szpitala.

W skutek pożaru kilka osób odniosło niegroźne obrażenia. Informację tę potwierdził przedstawiciel miejscowej policji. „W wyniku pożaru pięć osób zostało lekko poszkodowanych. Cztery osoby z personelu potruły się dymem, a jedna pacjentka została lekko poparzona. Wszystkie zostały zabrane przez medyków na badania” – przekazał Bartłomiej Mądry z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze z jakiego powodu wybuchł pożar. Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowały lokalne służby. To one ustalą szczegółowe okoliczności tego groźnego incydentu. Dodajmy, iż do pomocy wezwano także biegłego z zakresu pożarnictwa.

Dziennikarze donieśli, iż możliwą przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. Jednakże pojawiają się również nieoficjalne informacje, jakoby jedna z pacjentek miała podpalić znajdującą się w pomieszczeniu szafkę.

źródło: Goniec

Zobacz również: