Ministerstwo Klimatu przyznało nagrody
foto: Facebook/ministerannamoskwa

W dobie ciągle rosnących cen decyzja podjęta przez Ministerstwo Klimatu może budzić kontrowersje. Podczas gdy drożyzna bezlitośnie „opróżnia” portfele Polaków, szefowa resortu Anna Moskwa postanowiła wydać spore pieniądze. Niestety, nie chodzi o dopłaty dla zmagających się z podwyżkami obywateli.

W Ministerstwie Klimatu przyznano nagrody

Minister Anna Moskwa zadbała o swoich pracowników w czasie inflacji. Dziennikarze popularnego dziennika ustalili, iż przeciętna premia w tym roku w Ministerstwie Klimatu wyniosła 5,8 tys. zł na osobę.

Według mediów od stycznia do połowy sierpnia tego roku wypłacono 731 tys. zł nagród. Dodatkowe pieniądze trafiły na konta 134 pracowników Ministerstwa Klimatu. Łatwo zatem policzyć, iż przeciętna premia w resorcie Anny Moskwy wyniosła wspomniane już 5,8 tys. zł.

Oczywiście dziennikarze zwrócili się do Ministerstwa Klimatu z prośbą o komentarz w sprawie dodatkowych pieniędzy dla urzędników. Przedstawiciele resortu poinformowali, że wypłacone środki to tzw. nagrody specjalne. „Przyznawane są okazjonalnie na uzasadniony wniosek przełożonych, za szczególne osiągnięcia i projekty realizowane indywidualnie lub zespołowo” – wyjaśniono.

Inne resorty również chętnie nagradzają swoich pracowników

Warto zauważyć, iż Ministerstwo Klimatu nie jest wyjątkiem. Także inne resorty chętnie nagrodziły swoich urzędników. Świadczy o tym chociażby kwota, jaką ogółem rząd wydał na premie. Dokładnie chodzi o 30 mln zł.

Co ciekawe najwięcej na nagrody póki co przeznaczyło Ministerstwo Finansów. Jego włodarze wypłacili swoim ludziom prawie 23 mln zł. premii. „Ministerstwo Finansów w 2022 r. nie przyznało pracownikom ani funkcjonariuszom nagród za prace nad reformą Polski Ład, ani Niskie Podatki. Środki w MF na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy/służbie pochodzą z funduszy tworzonych rokrocznie w ramach środków na wynagrodzenia i uposażenia” – wyjaśnił resort finansów.

Równie hojny jest resort dyplomacji. Ministerstwo, którym kieruje Zbigniew Rau, wypłacił w 2022 roku 4,3 mln zł premii. „Nagrody przyznane zostały pracownikom za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, wybitne rezultaty uzyskane w ramach realizacji powierzonych zadań, ukończenie trudnych, nienormatywnych projektów, rzetelne i terminowe wykonywanie zadań w trudnych warunkach lub pod presją czasu, ponadnormatywne zaangażowanie, wyróżniającą się jakość pracy, kreatywność, determinację prowadzącą do osiągania wyznaczonych celów” – stwierdził wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

źródło: Fakt

Zobacz również: