dymisja w rządzie

Tego nie spodziewał się nikt. Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że rząd Mateusza Morawieckiego opuszcza jeden z najbardziej zaufanych ludzi Premiera.

Dymisja w rządzie Morawieckiego. Co dalej z samym Premierem?

Podczas kiedy wszyscy zastanawiali się nad dymisją Mateusza Morawieckiego, z obozu władzy dotarły zaskakujące informacje.

Jak czytamy na łamach portalu Business Insider, który powołuje się na depeszę Polskiej Agencji Prasowej (PAP), Michał Dworczyk odejdzie z rządu Mateusza Morawieckiego. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów miał złożyć dymisję w czwartek wieczorem na ręce Premiera.

„Wbrew medialnym spekulacjom nie będzie zmiany na stanowisku premiera. Minister Dworczyk złoży rezygnację. To kwestia godzin lub dni” – potwierdza w rozmowie z mediami szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki.

Na razie nie wiadomo, co stoi u podstaw dymisji Michała Dworczyka. Media spekulują jednak, że to nie ostatnie zmiany w rządzie. Coraz głośniej mówi się o konflikcie Mateusza Morawieckiego z Jackiem Sasinem.

„W ostatnim czasie część mediów podawała również, że wewnątrz rządu toczy się spór pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem i szefem MAP Jackiem Sasinem.” – potwierdza te doniesienia Business Insider.

Póki co, z rządu odchodzi Michał Dworczyk. Czy czekają nas kolejne zmiany? Kluczowe może być posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku oraz najbliższe dni.

źródło: PAP, Business Insider

Zobacz również: