wybuch w domu

Koszmarny atak nożownika w jednym z polskich miast. Szczegóły napaści porażają. Szokuje zwłaszcza wiek sprawcy. 

W wyniku ataku nożownika ucierpiało dwóch chłopców

Do potwornego ataku doszło w minioną sobotę, 24 września, na Osiedlu XXX-lecia w Wodzisławiu Śląskim. „O godz. 16. 30 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu z udziałem nieletnich” – przekazał asp. sztabowy Małgorzata Koniarska z KMP w Wodzisławiu Śląskim.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze policji zastali dwóch chłopców całych we krwi. Ofiary nożownika mają 15 i 17 lat. Jeszcze młodszy od nich jest sam sprawca ataku. Aż trudno w to uwierzyć, ale napastnik ma tylko 12-lat.

Aktualnie mundurowi nie udzielają informacji dotyczących możliwych przyczyn ataku. Natomiast pojawiły się nieoficjalne doniesienia, iż nożownik celował ostrym narzędziem w okolice klatki piersiowej. Po zadaniu ciosów, nastolatek uciekł.

Jak już wspomnieliśmy w ataku ucierpiła dwójka chłopców. Zwłaszcza 17-latek doznał ciężkich obrażeń. Konieczna okazała się pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec zabrał ranne dziecko do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam nastolatek przeszedł operację. Z kolei jego młodszy o dwa lata kolega znajduje się w tej chwili w szpitalu w Rybniku. Jego obrażenia są dużo mniejsze.

Funkcjonariusze policji szybko ustalili tożsamość sprawcy ataku z użyciem niebezpiecznego sprzętu. „Dzięki pomocy świadków ustaliliśmy miejsce zamieszkania 12-latka” – wyjaśniła asp. sztabowy Małgorzata Koniarska. W domu nastoletniego napastnika mundurowi odnaleźli nóż oraz zakrwawione ubranie.

Warto podkreślić, iż sprawca nie znał swoich ofiar. Tak naprawdę nie wiadomo z jakiego powodu 12-latek zaatakował rówieśników. Trwa policyjne śledztwo. Obecnie małoletni sprawca pozostaje pod opieką dorosłych. Niebawem zajmie się nim sąd rodzinny. Dodajmy, iż dziecko nigdy wcześniej nie miało żadnych incydentów związanych z łamaniem prawa.

źródło: Super Express

Zobacz również: