atak na dziecko

Policja szuka napastnika, który brutalnie pobił 9-letnie dziecko. Do ataku doszło w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Okoliczności incydentu są niezwykle bulwersujące.

9-letnie dziecko było duszone i kopane

Do skandalicznego zdarzenia doszło w Poznaniu na Rynku Łazarskim. Dodajmy, iż atak na dziecko nastąpił w biały dzień. Sprawca zupełnie nie przejmował się tym, że ktoś go może zobaczyć.

Ofiarą pobicie jest 9-letni Zachar z Ukrainy, a konkretnie z Charkowa. Chłopiec myślał, że w Poznaniu znajdzie spokój. Niestety właśnie okazało się, że dziecko nie zaznało bezpieczeństwa, którego tak potrzebowało uciekając przed wojną.

Dziecko zostało zaatakowane przez grupkę nastolatków w pobliżu miejsca, w którym mieszka z mamą i rodzeństwem. Zwłaszcza jeden z oprawców był wyjątkowo brutalny. To właśnie jego szuka teraz policja.

Zachar jeździł sobie na rowerze przy fontannie na Rynku Łazarskim. Nagle w jego kierunku podeszła grupa nastoletnich chłopaków. Jeden z nich kopnął w przednie koło od roweru. Dziecko spadło z pojazdu. Kiedy 9-latek próbował wstać, napastnik zaczął go brutalnie bić.

Dziecko było oszołomione. Próbowało wyrwać się napastnikowi i uciec. Niestety bezskutecznie. Oprawca zaczął dusić i szarpać chłopca. Następnie rzucił młodego Ukraińca na ziemię i kopnął w brzuch.

W końcu dziecko zdołało uciec przed agresywnymi nastolatkami. Chłopiec natychmiast poszedł razem z mamą na posterunek policji. Po dokonaniu zgłoszenia Zachar trafił do jednego z poznańskich szpitali.

W tej chwili policja szuka sprawcy tego brutalnego ataku. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania monitoringu. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji przekazał, iż na wideo widać, że grupka kilkunastu nastolatków przyglądała się pobiciu. Natomiast jeden z nich był wyjątkowo agresywny. „To właśnie jego szukamy” – powiedział przedstawiciel mundurowych z Poznania. Póki co stróże prawa nie zdecydowali się na publikację wizerunku nieletniego oprawcy.

źródło: Super Express

Zobacz również: