Jerzy Połomski
foto: YouTube

Jedna z legend polskiej sceny muzycznej właśnie obchodziła 89. urodziny. Jerzy Połomski, bo o nim mowa, od jakiegoś czasu przebywa w Domu Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Oto w jakich warunkach żyje wokalista oraz w jakim jest obecnie stanie.

Jerzy Połomski odmówił wspólnej celebracji swoich 89-tych urodzin

Popularny niegdyś wokalista skończył w minioną niedzielę 89 lat. Jerzy Połomski obchodził ważny dla siebie dzień w Domu Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Co ciekawe, gwiazdor odmówił celebracji swoich urodzin wraz z pozostałymi mieszkańcami placówki.

Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż Połomski wielokrotnie mówił o tym, że nie jest wielkim zwolennikiem świętowania takich uroczystości. Niegdyś wyznał nawet, że wiele razy o tym, że obchodzi danego dnia swoje święto, dowiadywał się z radia.

Niemniej piosenkarz „postawił” tort wszystkim pracownikom i pensjonariuszom Domu Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Urodzinowe ciasto przywiozła do palcówki jego menadżerka. To właśnie w jej towarzystwie oraz w obecności swojej opiekunki Połomski spędził ten wyjątkowy czas. Autor takich hitów, jak „Bo z dziewczynami” albo „Cała sala śpiewa” odmówił natomiast zejścia do kolegów z ośrodka i wspólnej celebracji swoich urodzin.

Chociaż Jerzy Połomski spędził ten wyjątkowy dzień we własnym pokoju, to zastosował się do panującej w domu tradycji. W tej sprawie wypowiedziała się menadżerka piosenkarza Wioletta Lewandowska. „W Skolimowie jest taki zwyczaj, że jak ktoś ma urodziny, to stawia ciasto pozostałym pensjonariuszom. Zazwyczaj dzieje się to przy objedzie. Oczywiście ciasto im postawi, ale raczej nie zejdzie, bo jest samotnikiem. Poza tym ma swoje lata” – przyznała współpracownica gwiazdora.

Warto podkreślić, iż Jerzy Połomski przyjął życzenia od swoich fanów. Ciepłe słowa zostały przekazane za pośrednictwem menadżerki artysty. Mało tego, muzyk podziękował wielbicielom. „Serdecznie dziękuję za życzenia urodzinowe” – napisał 89-latek.

Gwiazdor dobrze czuje się w placówce

Przy okazji urodzin warto odnieść się do stanu zdrowia solenizanta. Całkiem niedawno pojawiły się doniesienia o niezbyt dobrej kondycji wokalisty. Rzekomo Połomski nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować i wymaga nieustannej opieki personelu ośrodka.

„Bardzo tam o niego dbają. Ma opiekę lekarską, pielęgniarską, jest pani psychoterapeutka. Ma znakomite jedzenie, ma bardzo ładny pokój i czuje się tam po prostu bardzo dobrze. Nie jest prawdą, że cierpi, że chce wrócić do domu. Wręcz przeciwnie. On nie chce wracać do domu. Świetnie się tam czuje” – wytłumaczyła menadżerka artysty.

źródło: Lelum

Zobacz również: