Krystyna Janda

Krystyna Janda zniesmaczyła część internautów. Wszystko z powodu kontrowersyjnej prośby, którą wystosowała wobec zwykłych Polaków. Część osób nie kryje oburzenia. Na głowę aktorki posypały się gromy.

Krystyna Janda prosi o pieniądze

Niewątpliwie Krystyna Janda to jedna z najsłynniejszych polskich aktorek. W ostatnich latach artystka poświęciła się pracy w dwóch warszawskich teatrach, które powołała fundacja jej imienia. Mowa o Och-Teatrze i Teatrze Polonia.

Okazuje się, że oba teatry znalazły się w dramatycznej sytuacji finansowej. Przykrą wiadomość Krystyna Janda przekazała na Instagramie. Aktorka opublikowała statystyki, które dotyczą m.in. budżetu jej fundacji, ilości spektakli oraz obecnej na nich publiczności.

Chociaż budżet instytucji jest dość wysoki (19 mln złotych), Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury grożą poważne kłopoty finansowe. Z tego powodu aktorka zdecydowała się na dość kontrowersyjny apel. „Nasze statystyki i przewidywany deficyt. Ludzie ratunku! Kupujcie bilety!” – napisała w mediach społecznościowych. „Na chwilę obecną Fundacja nie ma przyznanej żadnej dotacji ze środków publicznych” – dodała.

Wpis Krystyny Jandy wywołał oburzenie niektórych internautów. Aktorka spotkała się z ogromnymi słowami krytyki. „Ludzie 2 razy oglądają każdą wydawaną złotówkę, a ta nagania do teatru. Niech pani pamięta, że głodna publika zepsuje spektakl, bo będzie im w brzuchach burczeć”, „Wstydu nie masz ! Moze warszawskie shtury i inne wojewodzkie l kupia troszke” – grzmieli użytkownicy Instagrama.

Jeszcze inny zwrócili uwagę, że taki jest kapitalizm. Niestety jeśli jakiś biznes nie przynosi wystarczających dochodów, upada. „A padaj Janda. Porządne teatry znajdą widownie i się same utrzymają. Twoje jak widać to kaszana i nie ma ludzi. Moja noga by progu twojego teatrzyku nienprzekroczyla”, „Jeśli ten podmiot jest nie rentowny powinien upaść, prawo rynku”, „Taki jest świat, jeźeli brak widza i pieniędzy-to się plajtuje….A taka aktoreczka, myśli ze jest jest wielka i sławna…Jak widać to żyje w błędzie i jest zwolenniczká hasła,,Czy się stoji,czy się leży,dwa ,,patyki (2000)się należy!!! A tu” – skomentowali zwykli Polacy.

źródło: o2.pl

Zobacz również: