strzelanina w przedszkolu

Do bulwersującej sytuacji doszło w jednym z polskich miast. Czteroletnie dziecko zniknęło z przedszkola. Jakiś czas później policja ustaliła, gdzie znajduje się chłopiec. Miejsce, w którym odnaleziono malucha, szokuje.

Dziecko nie mogło się doczekać swoich urodzin

Niecodzienne zdarzenie mialo miejsce we wtorek 13 września. Pracownik jednego z jaworskich supermarketów nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył. Otóż pomiędzy sklepowymi regałami ujrzał małego chłopca, który był zupełnie sam. Dziecko z ogromnym trudem pchało przed sobą wózek, który był wypełniony po brzegi słodyczami i zabawkami.

Zaniepokojona ochrona supermarketu natychmiast zawiadomiła policję. Co ciekawe, stróże prawa chwilę wcześniej przyjęli zgłoszenie o zniknięciu dziecka z przedszkola. Jak się okazało czterolatek robiący zakupy był tym poszukiwanym maluchem.

Całe zdarzenie skończyło się szczęśliwie. Policjanci zaopiekowali się chłopcem, a następnie przekazali go tacie. Aczkolwiek trzeba podkreślić, iż było bardzo niebezpieczne. Niewątpliwie to cud, że tak małemu dziecku nic się nie stało w międzyczasie.

„Z naszych ustaleń wynika, że przedszkolak oddalił się z przedszkola o jakieś kilkaset metrów. Czterolatek powiedział, że nie mógł się doczekać swojego taty, bo następnego dnia miał mieć urodziny” – wyjaśnił aspirant Łukasz Dutkowiak z miejscowej policji.

Teraz wszyscy zastanawiają się jak w ogóle doszło do tego, że dziecko niezauważone przez opiekunki opuściło przedszkole. Póki co wiadomo tylko, że chłopiec postanowił samodzielnie zrobić zakupy na swoje urodziny. „Niepostrzeżenie wyszedł więc do pobliskiego sklepu, żeby kupić słodycze, zabawki i inne niezbędne akcesoria urodzinowe” – powiedział Dutkowiak.

Mundurowi z Jaworu prowadzą w tej chwili postępowanie w kierunku art. 160§2 kk, czyli narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Dodajmy, iż za czyn ten grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Poniżej można obejrzeć nagranie z kamer monitoringu w sklepie, w którym odnaleziono dziecko. Wideo opublikowała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Film zatytułowano „Przedszkolak na prawdziwym 'gigancie'”.

źródło: Polsat News

Zobacz również: