GIS ostrzeżenie

Główny Inspektor Sanitarny opublikował ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem, inspektorzy GIS alarmują, iż popularny ser jest niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia.

GIS wycofuje ze sklepów groźną partię produktu

Na oficjalnej stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego ukazało się ostrzeżenie publiczne dotyczące popularnego sera. Chodzi o konkretne partie produktu o nazwie „Sainte Maure Chevre President 200 g.”

Inspektorzy podjęli decyzję o wycofaniu powyższego towaru ze sklepów z powodu wykrycia w opakowaniach metalowych kawałków. GIS podał, które partie sera są niebezpieczne. Niewątpliwie warto upewnić się, czy przypadkiem nie trafiła do nas jedna z feralnych paczek.

„Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. prowadzi wycofanie sera koziego Sainte Maure Chevre President 200 g ze wskazanymi poniżej terminami przydatności do spożycia, ze względu na informację otrzymaną od francuskiego producenta Société Fromagère de Riblaire (weterynaryjny numer identyfikacyjny FR 79 299 001 CE) o możliwej obecności metalowych ciał obcych w produkcie” – przeczytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie GIS.

Służby ostrzegły, iż pod żadnym pozorem nie należy spożywać wskazanego produktu, jeśli na jego opakowaniu widnieje data ważności 9, 17 lub 20 października.

Warto podkreślić, iż osoby, które posiadają w lodówkach niebezpieczny ser, mogą go zwrócić w sklepie, w którym dokonały jego zakupu. W takiej sytuacji klienci mogą liczyć na całkowity zwrot pieniędzy za produkt.

„Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: Firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. rozpoczęła wycofywanie i poinformowała o możliwości zwrotu serów z wyżej wymienionych partii do miejsca zakupu. W przypadku dodatkowych pytań i/lub wątpliwości istnieje możliwość kontaktu z zespołem ds. obsługi konsumenta…” – podał GIS.

Niezwykle istotny jest fakt, iż groźny ser był dostępny w sprzedaży od 30 sierpnia. Jeśli nabyliśmy go przed tą datą, nic nie powinno nam grozić.

źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

Zobacz również: