Prezydent Rosji Putin

Źle dzieje się na Kremlu. Właśnie wyszło na jaw, że nie żyje kolejna osoba powiązana z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Mowa o dyrektorze z pionu lotniczego Korporacji na rzecz Rozwoju Dalekiego Wschodu i Arktyki, Rosjanina Iwanie Pieczorinie. Mężczyzna zginął w niezwykle dziwnych okolicznościach.

Kolejna tajemnicza śmierć człowieka Władimira Putina

Iwan Pieczorin zginął 10 września w pobliżu Wyspy Rosyjskiej nieopodal Władywostoku. Bedący pod wpływem alkoholu mężczyzna rzekomo wypadł z łodzi podczas rejsu ze znajomymi.

Świadkowie tragicznego zdarzenia zeznali, iż wszyscy uczestnicy wyprawy byli nietrzeźwi. Podobno Iwan Pieczorin chciał zażyć kąpieli, na co zgody nie wyraził kapitan łodzi. Co było później, nie wiadomo. Nikt nie widział, jak oligarcha wpadł do wody. Natomiast fakty są takie, że ciało człowieka związanego z Putinem znaleziono dwa dni później.

Warto zauważyć, iż to kolejna tajemnicza śmierć przedstawiciela rosyjskich elit. Wcześniej ludzie powiązani z Władimirem Putinem ginęli w zagadkowych okolicznościach lub popełniali samobójstwo.

Jeszcze przed inwazją Rosji na Ukrainę samobójstwo popełnił Leonid Szulman z zarządu spółki Gazprom Investholding. Oligarcha zostawił list pożegnalny, w którym wyjaśnił, iż dokonał tego dramatycznego czynu z powodu choroby.

Z kolei dzień po wybuchu wojny w Ukrainie, w Petersburgu samobójstwo popełnił Aleksander Tiuliakow, który był dawnym menedżerem Gazpromu. Kilka dni później Michaił Watford, magnat gazowy ukraińskiego pochodzenia powiesił się w garażu swojej posiadłości w brytyjskiej miejscowości Surrey.

Część osób powiązanych z Władimirem Putinem zginęła razem ze swoimi bliskimi. W marcu w Niżnym Nowogrodzie nieznani sprawcy zaszczyletowali Wasilija Mielnikowa, właściciela współpracującego z państwowym biznesem koncernu medycznego MedStom. Orócz przedsiębiorcy zamordowano też członków jego rodziny – żonę i dwóch synków, 4-latka i 10-latka. Podobnie było z Siergiejem Protasenią, byłym dyrektorem Gazprombanku oraz byłym głównym księgowym koncernu Novatek. Poza oligarchą zginęli jego rodzice i siostra.

Niezwykle makabryczna wydaje się śmierć Władysława Awajewa. Zdaniem śledczych były wiceprezes Gazprombanku zabił swoją żonę Elenę i 13-letnią córkę, a potem popełnił samobójstwo.

Tajemniczych zgonów ludzi kojarzonych z prezydentem Rosji było więcej. W tej liczbie znaleźliby się na pewno: dyrektor Łukoilu – Aleksander Subbotin, Andriej Krukowski – przyjaciel Władimira Putina oraz dyrektor centrum narciarskiego Krasnaja Polana w pobliżu Soczi, cz Rawił Maganow – wiceprezes zarządu rosyjskiego koncernu energetycznego Łukoil.

Zdaniem wielu ekspertów te wszystkie zgony nie są przypadkowe. Przypuszczalnie świadczą o zaciekłej walce różnych frakcji na Kremlu.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: