atak

Niebezpieczny incydent miał miejsce niemalże w środku stolicy Dolnego Śląska. Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował ludzi w centrum handlowym Wroclavia. W sieci pojawiło się porażające nagranie. 

Wideo przedstawiające atak nożownika wyciekło do mediów społecznościowych

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek 12 września w godzinach popołudniowych w samym centrum Wrocławia. Lokalne media doniosły, iż w galerii o nazwie Wroclavia doszło do ataku nożownika.

Według wstępnych ustaleń, atak z użyciem noża poprzedził incydent na postoju taksówek przed wrocławską galerią handlową. Właśnie w tym miejscu wybuchła awantura, która w błyskawicznym tempie eskalowała do niebezpiecznych rozmiarów.

Prawdopodobnie zaczęło się od tego, że pewien mężczyzna uderzył pięścią w dach jednej z taksówek. Takie zachowanie mocno zdenerwowało kierowcę, który wyszedł z pojazdu, by rozmówić się z zaczepnym klientem. Między panami doszło do ostrej wymiany zdań, która nagle przerodziła się w przepychankę.

W pewnym momencie agresywny mieszkaniec Wrocławia wyciągnął nóż i dźgnął nim taksówkarza. Następnie oddalił się z miejsca ataku. Całą sytuację widział inny taksówkarz, który ruszył w pościg za nożownikiem do centrum handlowego. Niestety, on również został zaatakowany przez agresywnego wrocławianina.

W mediach społecznościowych pojawiło się wstrząsające nagranie z wnętrza galerii Wroclavia. Na wideo widzimy wyraźnie zdezorientowanego starszego mężczyznę, który biega po obiekcie z nożem w ręku. Jak nie trudno się domyślić, wystraszeni klienci centrum uciekali przed nożownikiem. Dodajmy, iż na filmie można zauważyć plamy krwi na ziemi.

@izotov.www

#вроцлав#wrocla

♬ оригинальный звук – Nike tech

Na szczęście nożownik został zatrzymany przez ochroniarzy centrum handlowego. Następnie trafił w ręce policji. „Funkcjonariusze przetransportowali go do policyjnego aresztu” – przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Miejskiej Policji.

Poszkodowani w ataku taksówkarze znadują się w tej chwili w szpitalu. Małgorzata Dziewońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, poinformowała, że stan jednego z nich jest ciężki.

Oczywiście okoliczności ataku z użyciem noża bada policja pod nadzorem prokuratury. Mundurowi zabezpieczyli już nagrania z monitoringu. Poza tym w centrum handlowym podjęto czynności dochodzeniowe.

źródło: o2.pl

Zobacz również: