strzelanina w przedszkolu

Złe wiadomości napłynęły na początku tygodnia. Doszło do zamachu bombowego. Eksplozja miała miejsce przed budynkiem ambasady Rosji. Niestety są ofiary śmiertelne. Oto co w tej chwili wiadomo na temat tego tragicznego zdarzenia.

Zamachu bombowego dokonał samobójca

W stolicy Afganistanu doszło do zamachu bombowego. W pobliżu wejścia do ambasady Rosji w Kabulu zamachowiec samobójca zdetonował materiały wybuchowe.

Przedstawiciele afgańskiej policji przekazali, iż napastnik został zastrzelony w momencie, gdy zbliżał się do bramy prowadzącej na teren rosyjskiej ambasady. Niemniej, jak już wspomnieliśmy, zamachowiec zdążył zdetonować bombę.

„Napastnik samobójca przed dotarciem do celu został rozpoznany i zastrzelony przez strażników ambasady rosyjskiej (talibów). Nie ma jeszcze informacji o ofiarach” – poinformował Mawlawi Sabir, szef okręgu policyjnego, w którym doszło do zamachu. Nieco później lokalni stróże prawa poinformowała, że w wybuchu zginęli ludzie.

Smutną wiadomość potwierdziło także Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji. Rosyjskie MSZ podało, że w zamachu życie straciło dwóch jej pracowników. Co ciekawe, wcześniej agencja informacyjna Federacji Rosyjskiej przekazała informacje o poszkodowanym dyplomacie i ochroniarzu ambasady. Rosjanie dodali, iż wśród ofiar są także afgańscy cywile.

W tym miejscu warto zaznaczyć, iż Rosja jest jednym z niewielu państw, które utrzymały ambasadę w Kabulu po przejęciu władzy w Afganistanie przez talibów ponad rok temu. Pomimo że Moskwa oficjalnie nie uznaje obecnego rządu, to prowadziła z nim negocjacje na temat dostawy paliw i innych towarów. Podobno afgańsko-rosyjskie rozmowy w sprawie zakupu rosyjskich surowców były już na końcowym etapie.

Oczywiście w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania z miejsca, w którym doszło do zamachu bombowego. Poniżej jeden z opublikowanych filmików. „Policja w Kabulu donosi, że zamachowiec-samobójca wysadził się pod bramą rosyjskiej ambasady. Brak informacji o liczbie ofiar” – napisano tuż obok wideo.

źródło: TVP Info, Rzeczpospolita

Zobacz również: