nie żyje Tomasz Wołek

Bardzo smutne wieści ujrzały światło dzienne. Nie żyje polska dyplomatka. W ostatnim czasie jej twarz poznali chyba wszyscy Polacy. Kobieta była bowiem konsulem w Chorwacji. W związku z wypadkiem polskich pielegrzymów często występowała przed kamerami.

Nie żyje dyplomatka zaangażowana w pomoc polskim pielgrzymom – ofiarom wypadku w Chorwacji

Smutną informację przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Ambasada RP w Zagrzebiu. Z wpisu wynika, iż nie żyje konsul RP w Chorwacji Dagmara Luković. Kobieta zmarła 2 września.

„Ze smutkiem informujemy, że 2 września 2022 roku zmarła Pani Dagmara Luković, Konsul RP w Zagrzebiu. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia” – przeczytamy na oficjalnym profilu Ambasady RP na Facebooku.

Jak już wspomnieliśmy kilka tygodni temu dyplomatka często pojawiała się przed telewizyjnymi kamerami. Wszystko z powodu tragicznego wypadku autobusu z polskimi pielgrzymami. Dagmara Luković była mocno zaangażowana w pomoc poszkodowanym.

Zmarłą konsul osobiście pożegnał w specjalnym wpisie ambasador RP w Chorwacji – Andrzej Jasionowski. Mężczyzna przyznał, że Dagmara Luković miała za sobą bardzo trudny sezon turystyczny. Było to związane m.in. związek z wypadkiem autokaru polskich pielgrzymów w Chorwacji.

Jasionowski zdradził, że dyplomatka miała udać się na urlop już w drugiej połowie września. Niestety nie zdążyła tego uczynić. Kobieta również nie doczekała się narodzin wnuczka.

Chociaż konsul ciężko chorowała, to starała się być aktywna. Nie tylko działała przy ambasadzie, ale także cały czas dokształcała się. Niedawno udało się jej obronić pracę doktorską.

„Dwa tygodnie temu jechaliśmy na lotnisko odwozić rannych z katastrofy autobusu. Była zmęczona, ale lubiła swoją pracę, mimo że obecny sezon turystyczny jest bardzo trudny. Mówiła, że cieszy się na swój zaplanowany na drugą połowę września urlop. Cieszyła się z mającego się niebawem narodzić wnuka. Niedawno obroniła pracę doktorską. Mimo choroby miała plany na przyszłość” – napisał polski ambasador w Chorwacji.

Na koniec warto wspomnieć, iż początkowo Dagmara Luković mieszkała ponad 25 lat w Serbii. Tam pracowała w polskiej ambasadzie w Belgradzie, gdzie odpowiadała za dyplomację publiczną i kulturalną. W 2017 roku przeprowadziła się do Chorwacji.

źródło: o2.pl

Zobacz również: