wybuch gazu

W środę rano doszło do ewakuacji centrum handlowego znajdującego się w dużym polskim mieście. Klienci znajdujący się wewnątrz budynku niespodziewanie musieli go opuścić. Przedstawiciele galerii zabrali głos w sprawie. 

Ewakuacja objęła nie tylko centrum handlowe, ale także pobliskie dworce autobusowy i kolejowy

W środę 10 sierpnia około godziny 9:00 przeprowadzono ewakuację centrum handlowego w Poznaniu. Mowa o Avenidzie, która wcześniej nosiła nazwę Poznań City Center. Dodajmy, iż nie tylko klientów galerii objęto ewakuacją.

Ponieważ centrum handlowe Avenida znajduje się przy dworcu kolejowym i autobusowym, ewakuacja objęła także podróżnych, którzy w tym czasie znajdowali się na peronach. Niewątpliwie ta niespodziewana sytuacja musiała wywołać spore nerwy. Tym bardziej, że z głośników można było usłyszeć złowrogi komunikat z prośbą o jak najszybsze opuszczenie obiektów.

Głos w sprawie tego, na pierwszy rzut oka przerażającego i poważnego zdarzenia, zabrali przedstawiciele galerii. Okazało się, że wspólna ewakuacja Centrum Handlowego Avenida Poznań wraz z przyległym Dworcem Autobusowym Poznań Główny oraz Dworcem Kolejowym Poznań Główny była wyłącznie wynikiem ćwiczeń.

Oczywiście osoby odpowiedzialne uprzedziły wcześniej o próbnej ewakuacji straż pożarną oraz pozostałe służby ratunkowe. Dzięki temu zdołano uniknąć zamieszania i dezinformacji.

„Ewakuacja jest przeprowadzana zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Ustawa obliguje do przeprowadzenia tego typu ćwiczeń przynajmniej raz na 2 lata” – przekazała Katarzyna Korpak, Dyrektor Centrum Avenida.

Po zakończeniu próbnej ewakuacji wspomniane centrum handlowe, Dworzec Autobusowy Poznań Główny i Dworzec Kolejowy Poznań Główny zaczęły na powrót działać w normalnym trybie.

źródło: Goniec

Zobacz również: