ksiądz
fot. ilustracyjna: huffingtonpost.com

Pogrzeb to wydarzenie, które wymaga powagi i spokoju. Tymczasem podczas jednej z uroczystości żałobnych doszło do skandalicznej sytuacji. Otóż ksiądz pobił krewnych zmarłego. Co ciekawe bulwersujące sceny nagrała jedna z kamer monitoringu.

Ksiądz nie był zadowolony z opłaty, którą otrzymał za pogrzeb

Do skandalicznej sytuacji, którą śmiało można określić mianem bijatyki, doszło we Włoszech w miejscowości Aversa przy Via Roma, w samym centrum miasta. To właśnie tam w dniu 26 lipca o godzinie 11:00 w kościele Madonna di Casaluce odbyły się uroczystości żałobne.

Zaraz po pogrzebie rozegrały się gorszące sceny. Krewni zmarłego poinformowali kapłana, że mogą mu dać tylko 25 euro. Wówczas ksiądz wpadł w szał. Dyskusja zrobiła się coraz bardziej gorąca. W końcu przeniosła się z budynku kościoła na ulicę. Nagle duchowny rzucił się na żałobników. Najpierw zaatakował jednego z krewnych zmarłego, a później dwie kolejne osoby.

Ostatecznie udało się rozdzielić walczących ze sobą ludzi. Jednakże i tak trzy osoby odniosły obrażenia, które spowodowały, że trafiły do lokalnego szpitala.

Jak już wspomnieliśmy, bijatykę uwieczniła kamera ze sklepowego monitoringu. Filmik robi furorę w sieci. Wideo przedstawia uliczną bijatykę, której, w co trudno uwierzyć, inicjatorem był katolicki ksiądz.

Incydentem zajęła się kuria. „W związku z szeroko rozpowszechnionymi przez media wiadomościami o bójce, jaka miała miejsce wczoraj rano pod kościołem w Aversie, pomiędzy proboszczem i obywatelem diecezja Aversa wyraża ubolewanie z powodu tego, co się stało i uruchamia swoje instytucje kanoniczne powołane do rzucenia pełnego światła na to, co się wydarzyło. Wyrażamy również solidarność z każdą osobą, która mogła poczuć się zraniona i zadeklarowała gotowość do kontynuowania już podjętego dialogu, aby przywrócić spokój w życiu wszystkich zaangażowanych w incydent”  – oświadczyli przedstawiciele kurii.

https://twitter.com/RaffaelloLM/status/1553274731498987521

źródło: Super Express

Zobacz również: