dramat na przejściu

Niepokojące wieści napłynęły z centrum kraju. Straż pożarna walczy z ogromnym pożarem. Akcja trwa już od szesnastu godzin i z pewnością potrwa następnych kilka. Oto szczegóły tego dramatycznego zdarzenia.

Pożar wybuchł na wysypisku śmieci pod Kutnem

Do ogromnego pożaru doszło około godziny 21:20 na wysypisku śmieci w podkutnowskim Krzyżanówku w województwie łódzkim. Straż pożarna z Kutna walczy z ogniem, który objął dwie hale. Działania służb utrudniają silny wiatr wiejący w kierunku płonących obiektów i niebezpieczny dym.

Na szczęście jeszcze  przed przyjazdem strażaków udało się ewakuować pracowników. Nikt nie ucierpiał na skutek groźnego pożaru. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, co doprowadziło do pojawienia się ognia.

„Na miejsce zostały zadysponowane siły i środki z powiatu kutnowskiego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że praktycznie cała hala objęta jest pożarem, a jej boczna część uległa już zawaleniu” – podał mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy kutnowskiej straży pożarnej.

Strażacy przekazali, że najpierw zabezpieczono miejsce zdarzenia. Później przystąpiono „do działań gaśniczych polegających na podaniu w pierwszej fazie czterech prądów gaśniczych w obronie sąsiedniej hali”.

Z pożarem walczy czternaście jednostek straży pożarnej: JRG Kutno, OSP z terenu powiatu kutnowskiego oraz po jednym zastępie z komend w Łęczycy, Zgierzu i Łowiczu. To jednak nie wystarczyło. Trzeba było wezwać również posiłki z Łodzi.

Mł. bryg. Mariusz Jagodziński przyznał, że na miejsce pożaru sprowadzono także samochód z butlami. Poza tym strażacy musieli pracować w aparatach powietrznych. Wszystko ze względu na duże zadymienie na terenie zakładu.

„Działania typowo gaśnicze trwały do godziny 8 dzisiejszego dnia, czyli 12 godzin, ale do tej pory cały czas śmieci są przelewane i dogaszane zgliszcza. Działania potrwają jeszcze do późnych godzin wieczornych” – podsumował przedstawiciel straży pożarnej.

źródło: Goniec

Zobacz również: