Izabella Krzan

Współprowadząca „Koło Fortuny” opublikowała w mediach społecznościowych wpis, który mógł nieco zasmucić jej sympatyków. Okazało się, że Izabella Krzan miała sporego pecha. Niespodziewanie wydarzyło się coś, czego gwiazda TVP nie spodziewała się.  

Izabella Krzan została pogryziona przez gzy

Prezenterka TVP postanowiła wypocząć na Mazurach. Krzan chciała się poopalać i zrelaksować. W końcu ostatnie lata są dla niej bardzo intensywne zawodowo. Miss Polonia 2016 prowadzi w tej chwili program „Pytanie na śniadanie” oraz teleturniej „Koło Fortuny”. Poza tym, celebrytka regularnie jest konferansjerką na imprezach plenerowych, które organizuje telewizja publiczna.

Niestety wpis, który gwiazda umieściła w mediach społecznościowych, mógł nieco zasmucić jej sympatyków. Okazuje się bowiem, że piękna Izabella doświadczyła nieco nieprzyjemnej sytuacji w trakcie swoich wakacji.

Była miss wypoczywała na Mazurach, a jak wiadomo jeziora przyciągają różnego rodzaju insekty. Tak też było w przypadku pięknej prezenterki. Izabella Krzan została pogryziona przez gzy. Dodajmy, iż potocznie owady te nazywa się końskimi muchami.

„Słońce, jezioro i ugryzienia gzów. Giez, znany również jako Jusznica Deszczowa lub Końska Mucha. Uwielbia upały i wilgoć. Występuje przy zbiornikach wodnych. Lubi kąsać. Widzę podobieństwo” – napisała gospodyni „Pytania na śniadanie” na Instagramie.

Czy pogryzienie przez gzy jest niebepzieczne dla człowieka?

Przypuszczalnie wielbiciele dziennikarki po lekturze jej posta zastanawiali się, czy pokąsanie przez końskie muchy jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Specjaliści zwracają uwagę, iż po pogryzieniu przez gzy można stosować maści typu altacet. Dzięki temu zmniejszymy świąd, ból czy występujący rumień maściami. Czasami trzeba jednak przyjąć leki przeciwzapalne. Co ciekawe, tego typu preparaty stosuje się miejscowo.

„Jeśli pomimo upływu czasu obrzęk narasta, to należy skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. W przypadku świądu, ulgę mogą przynieść leki przeciwhistaminowe, a więc te, które na ogół stosujemy w przypadku objawowej alergii. Jeśli w miejscu ukąszenia rozwija się ropny proces zapalny, należy mieć na uwadze zakażenie bakteryjne, które często rozwija się w wyniku drapania rany w następstwie silnego świądu” – wyjaśnił lekarz Paweł Żmuda-Trzebiatowski.

źródło: Pomponik

Zobacz również: