atak

Chiny właśnie wysłały swoich żołnierzy wraz ze sprzętem wojskowym do Rosji. Wojskowi, czołgi oraz pojazdy opancerzone zmierzają w kierunku Moskwy. W stolicy mają do zrealizowania ważne zadanie.

W sierpniu ruszają w Rosji Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe

„Chińskie wojska są w drodze do Rosji, gdzie w sierpniu wezmą udział w Międzynarodowych Igrzyskach Wojskowych” – przekazali dziennikarze. W skład delegacji Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wchodzi personel, czołgi wojskowe i pojazdy opancerzone.

Media z Hongkongu doniosły, iż chińscy żołnierze i sprzęt wojskowy niedawno wyruszyli z miasta Manzhouli w regionie autonomicznym Mongolia Wewnętrzna. W tej chwili pociągiem jadą do Zabajkalska na dalekim wschodzie Rosji. Stamtąd udadzą się w stronę Moskwy, gdzie w dniach 13-27 sierpnia odbędą się zawody.

Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe zostaną rozegrane po raz pierwszy od wybuchu wojny w Ukrainie. W zawodach udział weźmie 37 krajów m.in. Rosja, Iran, Indie, Kazachstan, Uzbekistan, Azerbejdżan i Armenia.

Zmierzający w kierunku Moskwy chińscy żołnierze wystąpią w trzech „grach”. Wojskowi z Chin rywalizować będą w zmaganiach wozów bojowych piechoty oraz w wyścigu fregat.

Przy okazji warto wspomnieć, iż Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe to coroczna rosyjska impreza sportów wojskowych organizowana przez Ministerstwo Obrony Rosji. Pierwszy raz zawody zorganizowano w sierpniu 2015 r. W ciągu dwóch tygodni zmagań drużyny z około 30 państw uczestniczą w kilkudziesięciu konkurencjach.

Zaangażowanie Chin w imprezę firmowaną przez Rosję to kolejny dowód na dobre relacje między oboma krajami. Praktycznie od 2005 r. chińskie oraz rosyjskie siły zbrojne odbywają wspólne ćwiczenia wojskowe.

O tym, iż tak bliska współpraca wojskowa obu mocarstw jest niezwykle groźna, świadczą słowa Japończyków. Przedstawiciele japońskiej armii stwierdzili, że taka tendencja „będzie miała bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa” w regionie.

źródło: o2.pl

Zobacz również: