alkohol

Trudno powiedzieć czy to głupota, a może chęć zaimponowania kolegom. 23-latek wypił duszkiem całą butelkę alkoholu. Dwie minuty później doszło do ogromnej tragedii. W mediach społecznościowych można obejrzeć nagranie „wyczynu” amatora mocnych trunków.

Tawerna w RPA zorganizowała zawody w piciu alkoholu

W jednej z tawern w Limpopo na terenie Republiki Południowej Afryki zorganizowano niecodzienne zawody. Mianowicie uczestnicy zmagań rywalizowali w piciu alkoholu. Niestety wydarzenie skończyło się tragicznie dla jednego z uczestników.

Co ciekawe chętnych do wzięcia udziału w zawodach w piciu alkoholu nie brakowało. Być może z powodu nagrody. Otóż uczestnik, który wypiłby duszkiem całą butelkę Jagermaistera miał otrzymać 200 randów (ok. 57 zł).

Warto dodać, że Jagermeister to nie byle jaki trunek. Ten niemiecki likier o ziołowo-korzennym smaku, zawiera aż 35% alkoholu.

W trakcie zawodów pewien 23-latek zdołał wypić duszkiem pół litra Jagermeistera. Niestety dwie minuty później doszło do tragedii. Mężczyzna zasłabł i trafił do miejscowej kliniki. Pomimo wysiłków lekarzom nie udało się go uratować. Po dwóch dniach młody człowiek zmarł.

W mediach społecznościowych pojawiło się wideo, na którym został uwieczniony „wyczyn” nie żyjącego już mężczyzny. Na filmie widzimy 23-latka, który duszkiem wypija półlitrową butelkę Jagermeistera. Co ciekawe zajęło mu to niecałe dwie minuty. Ludzie znajdujący się obok niego klaszczą i wiwatują.

Oczywiście miejscowa policja poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie śmierci uczestnika zawodów w piciu alkoholu. Informację na ten temat potwierdził rzecznik policji w Limpopo.

Ekspert mówi o tym, jak alkohol działa na organizm człowieka

Przy okazji warto podkreślić, jakie szkody w organizmie ludzkim wyrządza alkohol. Martin Preston, założyciel i dyrektor naczelny ośrodka odwykowego Delamere wymienił możliwe problemy zdrowotne. „Kiedy pijesz alkohol, trafia on bezpośrednio do krwiobiegu i jest przenoszony do mózgu. Wzrok może się zamazywać, koordynacja spada, a pamięć jest osłabiona” – zaznaczył. „Ryzyko utraty przytomności wzrasta również, gdy osoba upija się bez wcześniejszego zjedzenia czegokolwiek” – dodał specjalista.

źródło: Fakt

Zobacz również: