nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Tragiczny wypadek miał miejsce w jednym ze znanych parków rozrywki. Nie żyje 14-letnia dziewczynka. Kulisy tragedii porażają. W tej chwili trwa policyjne śledztwo. 

Nastolatka nie żyje. Przed śmiercią jechała kolejką górską Cobra

W wesołym miasteczku Tivoli Friheden w duńskim Aarhus doszło do potwornego wypadku. Nie żyje 14-letnia dziewczynka pochodząca z Kopenhagi. Natomiast 13-letni chłopiec został ranny. Nastolatek trafił do szpitala z urazem ręki. Smutną wiadomość potwierdziła policja Jutlandii Wschodniej.

 

 

Dziewczynka jechała kolejką „Cobra”, gdy doszło do awarii ostatniej kanapy atrakcji. Świadkowie relacjonowali później, że ostatnie rzędy siedzeń zawisły kilka metrów nad ziemią, pod resztą kolejki. Służby ratunkowe musiały uwolnić zaklinowane osoby.

Słowa świadków dramatu potwierdził kierownik parku rozrywki. Przedstawiciel Tivoli Friheden wyjaśnił, iż dwa tylne siedzenia kolejki oderwały się od reszty i zawisły pod pojazdem.

Z powodu tragicznego wypadku park rozrywki w duńskim Aarhus został zamknięty do odwołania. „Przyczyna wypadku nie została jeszcze wyjaśniona, ale o pomoc poproszono ekspertów. Z szacunku dla poszkodowanych zachęcamy naszych gości do nieudostępniania zdjęć, które mogły zostać wykonane w związku z wypadkiem. Jak tylko sytuacja się wyjaśni, przekażemy dalsze informacje” – głosi oficjalny komunikat wesołego miasteczka. W tej chwili trwa policyjne dochodzenie.

Przy tej tragicznej okazji dziennikarze przypomnieli, iż do podobnego wypadku doszło w 2008 roku. Wówczas w wyniku awarii „Cobry” ranne zostały cztery osoby.

W tym miejscu warto dodać, iz kolejka górska Cobra rozpędza się do 70 km na godzinę na wysokości 25 metrów. Powszechnie uważana jest za jedną z największych atrakcji lunaparku. Poniżej można obejrzeć nagranie pokazujące, jak wygląda przejazd tą atrakcją.

źródło: Polsat News

Zobacz również: