Świat według Kiepskich

Prawdopodobnie to musiało być spore zaskoczenie dla wielbicieli „Świata według Kiepskich”. Chociaż decyzja podjęta przez Telewizję Polsat jest niespodziewana, to z pewnością ucieszy fanów Ferdka Kiepskiego i jego rodziny. Oto szczegóły.

Serial „Świat według Kiepskich” będzie kontynuowany

Widzowie popularnej produkcji nie kryją radości. Właśnie okazało się, że stacja Polsat zamierza kontynuować „Świat według Kiepskich”. Chodzi o kilkanaście odcinków, których premiera będzie miała miejsce prawdopodobnie jesienią tego roku. Dokładna data emisji nie jest znana.

Decyzja podjęta przez włodarzy stacji jest o tyle zaskakująca, że kilka tygodni temu przedstawiciele Polsatu zapowiedzieli, iż serial „Świat według Kiepskich” nie będzie kontynuowany. W związku z tym, fani byli przygotowani na pożegnanie z produkcją, która przez 20 lat gościła w ich domach. Tymczasem wygląda na to, że Ferdek Kiepski, jego rodzina i znajomi powrócą na szklany ekran.

Przypomnijmy, iż producenci zdecydowali się zakończyć pracę nad „Światem według Kiepskich” z powodu śmierci dwóch czołowych aktorów. Mowa o Dariuszu Gnatowskim i Ryszardzie Kotysie, czyli „Boczku” oraz Marianie Paździochu. Co dwaj bohaterowie byli uwielbiani przez widzów. W związku z tym nikt nie wyobrażał sobie kontynuacji serialu bez ich udziału.

„Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję „Świata według Kiepskich”, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. […] Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go” – oświadczyła jakiś czas temu dyrektor Nina Terentiew.

Jak pokazało życie, plany włodarzy Polsatu zostały zweryfikowane. Twórcy „Świata według Kiepskich” pozytywnie zaskoczyli fanów. Pomimo że produkcja faktycznie została zamknięta, to niebawem wyemitowany zostanie sezon składający się z 12 odcinków. Co ciekawe, powstał on na początku 2021 roku.

Fani zastanawiają się nad tym, jak twórcy „Świata według Kiepskich” poradzili sobie z nieobecnością serialowych „Boczka” i „Paździocha”. Według dziennikarzy pierwszy z bohaterów wyjedzie „w poszukiwaniu ciszy”. Z kolei w przypadku Mariana Paździocha zostanie wykorzystany głos Ryszarda Kotysa, który nagrano jeszcze przed jego śmiercią.

źródło: Lelum

Zobacz również: