Władimir Putin-Rosja
źródło: YouTube

Aktualnie Rosjanie zmagają się z bardzo poważną sytuacją w swoim kraju. Już pojawiły się głosy, że to kara dla Rosji za agresję na Ukrainę. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, które obrazują dramat, który obecnie rozgrywa się na terenie Federacji Rosyjskiej.

Rosja walczy z inwazją groźnych owadów

Ostatnie dni nie są zbyt dobre dla Rosjan. W Kraju Krasnodarskim, który zlokalizowany jest na południu Rosji nad Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, pojawiły się groźne owady. Mowa o szarańczy, która atakuje uprawy.

Sytuacja jest dramatyczna zwłaszcza w rejonie Primorsko-Achtarskim. W mediach społecznościowych opublikowano nagrania m.in. z farmy Nowyje Limanokirpili, gdzie szarańcze wyrządziły najwięcej szkody. Na poniższym filmiku możemy zaobserwować, że owadów jest tak dużo, że tworzą w powietrzu gęstą „chmurę”.

https://twitter.com/na_intel/status/1546920695220822018

Lokalne władze przekazały, iż w Kraju Krasnodarskim owady zjadły już 1,5 tysiąca hektarów upraw. Na dzień dzisiejszy szarańcza pojawiła się w 89 miejscach regionu, na powierzchni 2,5 tys. hektarów. „Najbardziej dotknięte inwazją szkodników są wsie Stepnaja i Priazowskaja, farmy Nowyje Limanokirpili, Stare Limanokirpili. W rejonie kalinińskim szarańcza denerwuje mieszkańców wsi Mogukorowka i Redant” – podały media z Rosji.

Wielu osobom aktualna sytuacja w Rosji skojarzyła się z plagami egipskimi. Warto odnotować, że doradca mera Mariupola Petr Andriuszczenko stwierdził nawet, że „natura sama mści Mariupol”.

Zdaniem polityka nie bez znaczenia jest fakt, że w dotkniętym plagą mieście Primorsko-Achtarsk znajduje się lotnisko, z którego startują samoloty wojskowe armii rosyjskiej, które bombardują obwód doniecki.

„To stąd pochodziły samoloty, które zrzuciły bomby na nasz teatr dramatyczny i szpital położniczy. Więc teraz to przeklęte miasto jest atakowane przez ukraińskie szarańcze bojowe. To inwazja, z którą nic nie mogą zrobić” – stwierdził Andriuszczenko.

Zgadzacie się z opinią doradcy mera Mariupola? Podobnie jak on uważacie, że dramat, który w tej chwili rozgrywa się w Rosji to kara za bestialski atak na Ukrainę?

źródło: o2.pl

Zobacz również: