wypadek

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem karetki pogotowia doszło w centrum jednego z polskich miast. Otóż pogotowie potrąciło pieszego. Warto dodać, iż sytuacja miała miejsce na przejściu dla pieszych.

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia mężczyzny przez karetkę pogotowia

Na początku należy odnotować, iż potrącenie pieszego na pasach przez karetkę pogotowia miało miejsce chwilę przed godziną 20:00 w poniedziałek 11 lipca. Doszło do niego w centrum Warszawy.

Pogotowie jechało torowiskiem. Dodajmy, iż karetka poruszała się używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Nagle doszło do zderzenia pojazdu z młodym mężczyzną, który niespodziewanie wbiegł na torowisko.

O całej sprawie poinformował reporter jednego z popularnych dzienników. „Na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej doszło do potrącenia pieszego przez karetkę pogotowia. Pojazd poruszał się w kierunku Placu Bankowego”  – podał dziennikarz, który jako jeden z pierwszych zjawił się na miejscu wypadku. „Samo uderzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych. Mężczyzna wbiegł w bok karetki. Był badany w karetce pogotowia”  – dodał przedstawiciel mediów.

Na skutek zderzenia z pojazdem poszkodowany pieszy trafił do szpitala. Tam medycy poddadzą go profilaktycznym badaniom. Jak na razie nie pojawiły się dokładniejsze informacje dotyczące stanu zdrowia młodego mężczyzny.

Warto podkreślić, iż wiadomości dotyczące tego wypadku potwierdził również Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji. „Zgłoszenie wpłynęło do nas o godzinie 19:59. Pierwsze informacje, które otrzymaliśmy dotyczyły potrącenia młodego mężczyzny przez karetkę pogotowia, która poruszała się po torowisku. Poszkodowany został profilaktycznie przetransportowany do szpitala” – poinformował funkcjonariusz policji.

Należy wspomnieć, iż tuż po groźnym zdarzeniu kierującego pojazdem zbadano alkomatem. „Kierowca karetki pogotowia został przebadany pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Poszkodowany, pod tym kątem, będzie badany dopiero w szpitalu”  – przekazał Śniadała.

W tej chwili trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności wypadku z udziałem karetki pogotowia w centrum stolicy.

źródło: se.pl

Zobacz również: