atak

Media rozpisują się o wielkim sukcesie sił zbrojnych Ukrainy. Żołnierze ukraińscy zadali olbrzymi cios armii rosyjskiej. Co dokładnie zrobili nasi wschodni sąsiedzi? 

Siły zbrojne Ukrainy zniszczyły skład amunicji w mieście Nowa Kachowka

Wydaje się, że Ukraina ma powody do świętowania. Żołnierze ukraińscy przeprowadzili bohaterski kontratak. Dokładnie rzecz biorąc, Ukraińcy zaatakowali skład amunicji w okupowanej przez Rosjan Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim na południu kraju.

Warto odnotować, iż pierwsze zdjęcia i nagrania obrazujące sukces Ukrainy pojawiły się w internecie już w poniedziałek wieczorem. Materiały te przedstawiają m.in. moment eksplozji, w tym gigantyczne płomienie i kłęby dymu.

Co ciekawe, o porażce Rosji doniosło m.in. Ukraińskie Dowództwo Operacyjne „Południe”. Stosowna informacja pojawiła się w najnowszym raporcie z frontu. „Wróg stracił 52 wyrzutnie rakietowe, haubicę Msta-B, moździerz, siedem jednostek pojazdów opancerzonych i samochodowych, a także magazyn amunicji w Nowej Kachowce” – przekazali Ukraińcy.

„Około godziny 22:20 wybuch wstrząsnął okupowaną przez Rosję Nową Kachowką w obwodzie chersońskim, po nim nastąpił wielki pożar i kolejne detonacje” – podali z kolei dziennikarze.

Jak już wspomnieliśmy w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania, na których widać eksplozje. Poniżej prezentujemy niektóre z tych materiałów.

Warto zaznaczyć, iż to  nie był pierwszy atak sił zbrojnych Ukrainy na pozycje Rosjan w Nowej Kachowce. Przypomnijmy, że w niedzielę rzecznik władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk podał, że właśnie tam w atakach na rosyjskie magazyny zginęło ponad 100 żołnierzy armii wroga, a około 200 zostało rannych. Dodajmy, że Ukraińcy celowali wówczas w punkt dowodzenia armii Rosji i magazyn pocisków obrony przeciwlotniczej.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: