ukraina

136 dni trwa już wojna w Ukrainie. I niestety, ale nie widać jej końca. Rosjanie ponoszą bolesne straty, podobnie jak i Ukraińcy, ale Władimir Putin nie zamierza rezygnować ze swoich celów. Właśnie w mediach społecznościowych opublikowany został kolejny film, na którym widzimy, jak w jednym momencie została zniszczona cała brygada rosyjskich czołgów. Tak celny atak zdarza się niezwykle rzadko, co świadczy wciąż o wysokim potencjale ukraińskiej armii. Wideo publikujemy w naszym tekście.

Brygada rosyjskich czołgów zlikwidowana w ciągu kilku sekund (WIDEO)

Na opublikowanym na dole naszego tekstu nagraniu widać, jak Ukraińcy skutecznie przeprowadzili atak na brygadę rosyjskich czołgów. Eksperci komentują, że to nie tylko zasługa wysokiej skuteczności Ukraińców, ale też masowych błędów taktycznych, popełnianych przez Rosjan.

Wojska rosyjskie znów mają nie wyciągać wniosków z błędów, popełnianych podczas poprzednich faz wojny, które zdarzały im się także w 2014 roku w Donbasie czy podczas innych operacji wojskowych. Rosjanie za wszelką cenę, siłą chcą zdobywać teren. Stąd ogromne straty.

Według nieoficjalnych doniesień, poniższe nagranie wideo podchodzi z kierunku Izum w stronę Siewierska, a więc jednego z kluczowych rejonów wojny. Widać, jak w jednym momencie Rosjanie tracą całą brygadę, dziewięciu czołgów.

Zresztą, zarówno w sobotę, jak i w piątek, Siły Zbrojne Ukrainy miały przeprowadzić kilka równie skutecznych kontrataków. Widać, że zachodni sprzęt, który został prawdopodobnie wykorzystany do widocznego na nagraniu zlikwidowania czołgów, służy coraz lepiej. Stąd też Ukraińcy proszą o więcej HIMARS-ów, a Stany Zjednoczone już zapowiedziały dostawę co najmniej czterech kolejnych jednostek. Czy to odwróci losy wojny? Wszyscy mają taką nadzieję.

źródło: media

Zobacz również: