Iwona Wieczorek

Za kilka dni minie dokładnie dwanaście lat, kiedy feralnej nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku zaginęła Iwona Wieczorek. Do tej pory nie udało się odnaleźć ani kobiety ani jej ciała. Sprawa od początku była bardzo zagadkowa, ale wygląda na to, że wreszcie mamy do czynienia z prawdziwym przełomem.

Gdzie jest Iwona Wieczorek? Sensacyjne ustalenia

Zaskakujące informacje na temat zaginięcia Iwony Wieczorek znajdujemy w internetowym wydaniu tabloidu „Fakt”. Przypomnijmy, że Iwona Wieczorek zaginęła w nocy 16 na 17 lipca 2010 roku w Sopocie po wyjściu z jednej z dyskotek.

Choć szczegółowo wiele razy przeglądano monitoring, angażowano psy tropiące, przesłuchiwano wielu świadków czy korzystano z najnowszych metod oraz pomocy jasnowidza, to do tej pory nie udało się ustalić żadnych szczegółów w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Do teraz?

Niewykluczone, bowiem dziennikarze „Faktu” twierdzą, że w śledztwie doszło do wyczekiwanego od lat przełomu. Co się stało z Iwoną Wieczorek? Gdzie jest kobieta lub jej ciało? „Fakt ustalił nieoficjalnie, że śledczy znają odpowiedzi na te pytania i ogłoszą przełom w sprawie” – czytamy w rzeczonym przez nas źródle.

Rodzina milczy, a prokuratura nie udziela żadnych informacji

Dziennikarze „Faktu” spróbowali się nawet skontaktować z matką zaginionej, żeby zapytać o te informacje. Jej telefon jednak milczy. Według tabloidu, kobieta unika mediów, bowiem została już poinformowana przez śledczych o najnowszych ustaleniach i przełomie w śledztwie w sprawie zaginięcia jej córki.

„Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie udzielamy bliższych informacji, co do wykonywanych i planowanych czynności procesowych” – komentują z kolei przedstawiciele Prokuratury Krajowej.

„Z informacji Faktu wynika, że najnowsze ustalenia śledczych mają rangę takich „których nikt się nie spodziewał”. Nie są to jednak wiadomości pozytywne dla bliskich Iwony.” – czytamy w przytaczanej cały czas publikacji.

Poszukiwania Iwony Wieczorek przyspieszyły od 2019 roku

Przypomnijmy, że od 2019 roku sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek zajmuje się krakowskie Archiwum X. Jeden z najsłynniejszych wydziałów, który zajmuje się wyjaśnianiem najtrudniejszych spraw, a taką niewątpliwie jest zaginięcie Iwony Wieczorek sprzed blisko 12 lat.

W 2021 roku śledzczy postanowili przeprowadzić wnikliwy eksperyment. Być może to on dał nowy trop w sprawie poszukiwań Iwony Wieczorek i doprowadził do przełomu, o którym piszą dziennikarze „Faktu”. Na ten moment trzeba jednak poczekać na potwierdzenie, a przede wszystkim na więcej informacji.

Prokuratura nabrała wody w usta, a jak donosi „Fakt” telefon mamy Iwony Wieczorek po raz pierwszy milczy od 12 lat przy próbie nawiązania kontaktu. W związku z tym wydaje się, że rzeczywiście coś jest na rzeczy.

źródło: Fakt

Zobacz również: