wybuch gazu

Niepokojące informacje dotarły ze Śląska. W jednej z kopalni węgla kamiennego trwa akcja ratunkowa. Wszystko z powodu pożaru metanu. Oto szczegóły groźnego zdarzenia.

Kilku górników zostało rannych w trakcie pożaru metanu w śląskiej kopalni

Niestety w kolejnej kopalni na Śląsku doszło do dramatycznego zdarzenia. W kopalni węgla kamiennego Sośnica w Gliwicach doszło do niebezpiecznego pożaru. Polska Grupa Górnicza przekazała, że w 7 lipca w czwartek wieczorem pod ziemią doszło do zapalenia się metanu.

Jak na razie wiadomo o pięciu górnikach, którzy odnieśli obrażenia w skutek wypadku. Trzeba jednak podkreślić, iż cały czas trwa akcja gaśnicza wciąż trwa. Dziennikarze donieśli, iż pod ziemią pracują także ratownicy. Według dostępnych informacji, rejon pożaru został otamowany, tak, aby płomienie nie rozprzestrzeniały się na pozostały obszar kopalni.

Należy zaznaczyć, iż groźnie zrobiło się w kopalni tuż po godzinie 20:00. Na poziomie 950 metrów w rejonie ściany TA 105 zapalił się metan. Z tego powodu natychmiast zarządzono ewakuację pracujących przy wydobyciu surowca górników. „47 górników pracujących w tym rejonie zostało wycofanych i wyjechali na powierzchnię” – poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

Przedstawiciel PGG dodał, iż w pożarze rannych zostało pięć osób. Poszkodowani mężczyźni trafili do szpitali. Wśród obrażeń, które odnieśli warto wspomnieć o oparzeniach ramion, twarzy, a nawet o urazie nosa. Poza tym, dwoje górników nawdychało się trujących gazów.

Teraz ustalaniem szczegółów dramatycznego wypadku zajmie się specjalna komisja. Jednakże zanim to nastąpi, musi się zakończyć akcja ratownicza, która cały czas trwa na terenie kopalni.

Niestety wypadek w kopalni węgla kamiennego Sośnica w Gliwicach to kolejne tego typu zdarzenie w tym roku. Przypomnijmy, iż nie tak dawno doszło do ogromnych tragedii w kopalniach Bogdanka, Pniówek i Zofiówka.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: