Piotr Adamczyk
foto: Instagram/Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk jest współwłaścicielem restauracji Stary Dom. Z pewnością zastanawiacie się co i za ile można zjeść w lokalu firmowanym przez popularnego polskiego aktora. Oto ile zapłacimy jedząc u 50-letniego artysty.

Paragon za posiłek u Adamczyka może zszokować. Tanio nie jest

Na początku warto napisać kilka zdań na temat samego lokalu. Restauracja Stary Dom położona jest w budynku, którego historia sięga jeszcze lat 50. ubiegłego stulecia. Piotr Adamczyk założył w 2010 roku to klimatyczne miejsce razem z przyjaciółmi, Mariuszem Diakowskim i Dariuszem Zarembą.

„Wystrój lokalu nawiązuje klimatem do starej Warszawy oraz klasycznej miejskiej restauracji” – przeczytamy na oficjalnej stronie Starego Domu. Co ciekawe, szef kuchni serwuje specjały bezpośrednio przy gościach. Warto podkreślić, iż w opiniach Google’a restauracja ma 4,7 na 5 możliwych gwiazdek.

Menu u Piotra Adamczyka podzielone jest na „zimny bufet”, „zupy”, „ciepły bufet”, „dania główne”, „dania bezmięsne”, „sałaty”, „dla maluchów”, „dodatki” oraz „cukry”. Patrząc na ceny przystawek można odnieść wrażenie, że za wiele z nich zapłacimy tyle, ile za dania główne w innych w popularnych lokalach.

Przykładowo „Deska pasztetów z codziennego wypieku” to koszt 69 złotych. Natomiast „śledź po kaszubsku z pomidorami, pieczoną papryką i natką pietruszki” to koszt 39 złotych. Zatem jak widać tanio nie jest.

Przejdźmy jednak do dań głównych. Tutaj ceny oscylują od 49 do 69 złotych. To spore zaskoczenie, gdyż wychodzi na to, że w restauracji Piotra Adamczyka przystawki kosztują prawie tyle samo co dania główne. Co ciekawe, za tradycyjnego schabowego smażonego na smalcu zapłacimy aż 45 złotych. Z kolei kotelty mielone z ziemniaczanym puree to wydatek rzędu 39 złotych.

Klienci zwracają uwagę, iż w Starym Domu można liczyć na pomocną obsługę. Zaraz przy wejściu czekają osoby odpowiedzialne za rezerwację czy przyjmowanie gości. Jednakże nic nie ma za darmo. Przy końcowym rozliczeniu do naszego rachunku zostanie bowiem doliczony serwis wynoszący 19 zł.

Podsumowując Restauracja Stary Dom Piotra Adamczyka nie należy do najtańszych. Nawet za zwykłego schabowego trzeba słono zapłacić.

źródło: restauracjastarydom.pl

Zobacz również: