Władimir Putin-Rosja
źródło: YouTube

Dziennikarze donieśli o dramacie jednego z bliskich współpracowników Władimira Putina. Emerytowany pułkownik przez dekady służył prezydentowi Rosji. To co właśnie go spotkało, powoduje ciarki na plecach. 

Człowiek Putina odniósł poważne obrażenia. Jego stan jest ciężki

Z Rosji napłynęła makabryczna informacja. Wadim Zimin, emerytowany pułkownik Federalnej Służby Bezpieczeństwa, został znaleziony z ranami postrzałowymi. Szczegóły zdarzenia są niezwykle mocne.

Zimin znajdował się w kałuży krwi, a obok niego odkryto pistolet IZH 79-9TM. To broń gazowa, z której można strzelać także gumowymi kulami. Na ciele pułkownika stwierdzono liczne rany postrzałowe, w tym jedną w głowie. Ranny mężczyzna leżał w kuchni swojego własnego domu w Krasnogorsku pod Moskwą.

Współpracownika Putina odnalazł jego brat, który będąc w łazience nagle usłyszał strzały. Wcześniej obaj panowie rzekomo spożywali alkohol. Żony Wadima, która jest lekarzem, nie było w tym czasie w willi.

W tej chwili człowiek Władimira Putina przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Jego stan jest ciężki. 53-latek walczy o życie. Szczegółów dotyczących zdrowia Rosjanina nie podano do publicznej wiadomości. Natomiast prokremlowskie media ujawniły, że mężczyzna prawdopodobnie próbował popełnić samobójstwo.

Co ciekawe, w momencie strzelaniny pułkownik przebywał w areszcie domowym. Emerytowany wojskowy oczekiwał na wyniki śledztwa za rzekome branie łapówek. Do przestępstw miało dochodzić po tym, jak otrzymał wysokie stanowisko w służbie celnej. Oczywiście Rosjanin wszelkim oskarżeniom zaprzeczył.

Kim jest Wadim Zimin? Otóż były wojskowy od wielu lat ściśle współpracował z Władimirem Putinem. Mało tego, wcześniej był blisko związany także z poprzednim przywódcą Rosji – Borysem Jelcynem. Pułkownik osobiście odpowiadał za tajemniczą walizkę, która zawsze była w pobliżu rosyjskiego przywódcy.

Warto podkreślić, iż zawartość tajnej teczki od wielu lat wywołuje spekulacje. Część osób uważa, że znajdują się w niej rosyjskie kody nuklearne. Według ekspertów chodzi o kody atomowe, instrukcje postępowania, listy celów oraz informacje na temat schronów.

źródło: Onet

Zobacz również: