nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Bez wątpienia smutna wiadomość ujrzała dziś światło dzienne. Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Przykre wieści potwierdzili przedstawiciele firmy, której właścicielem był zmarły. Niewątpliwie informacja o śmierci biznesmena zaskoczyła wszystkich. 

Twórca znanej sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej nie żyje

„Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, założyciel znanej sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej. Zmarł we wtorek” – przekazała w dniu dzisiejszym tj. w środę 22 czerwca odpowiedzialna za kontakty z mediami w firmie TAGO Agnieszka Gawińska.

„Tak, potwierdzam tę informację. Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa TAGO. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym” – dodała kobieta.

Rzeczywiście nieco później na profilach społecznościowych firmy Tago oraz Hoteli Gołębiewski pojawił się nekrolog. „Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi… Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 21 czerwca 2022 roku odszedł od nas Tadeusz Gołębiewski. Żegnamy naszego Szefa, Mentora i Przyjaciela” – przeczytamy na klepsydrze.

Tadeusz Gołębiewski był znanym hotelarzem i producentem słodyczy

Kim był Tadeusz Gołębiewski? Otóż biznesmen założył sieć luksusowych hoteli w Polsce oraz fabryki słodyczy Tago w Radzyminie. 79-latek był właścicielem nieruchomości hotelowych w Mikołajkach, Białymstoku, Wiśle i Karpaczu. Chyba większość Polaków słyszało kiedyś o popularnych Hotelach Gołębiewski.

W ostatnim czasie Tadeusz Gołębiewski pracował nad inwestycją w Pobierowie. Zdaniem ekspertów hotel w tej nadmorskiej miejscowości miał być swego rodzaju kropką nad „i” jego biznesowej kariery.

„To jest spełnienie potrzeb klientów, czyli czysta kalkulacja biznesowa. Gdy buduje się mały obiekt, to można zaoferować niewiele atrakcji. Jeżeli chce się mieć masę atrakcji, to potrzebny jest duży obiekt, który to wszystko sfinansuje i utrzyma. Kończę Pobierowo i więcej nic nie buduję” – mówił dwa lata temu w jednym z wywiadów.

Dodajmy, że hotel w Pobierowie ma być jednym z największych tego typu budynków w Europie. Otwarcie obiektu opóźniło się w związku z pandemią COVID-19 i wybuchem wojny w Ukrainie.

Na koniec warto wspomnieć kilka słów o założonym przez Gołębiewskiego w 1972 r. Przedsiębiorstwie Przemysłu Cukierniczego Tago pod Radzyminem. Z pewnością większość z nas kojarzy wyroby cukiernicze tej firmy. Co ciekawe, na początku działalności swojej fabryki masę do produkowanych wafli mieszał w pralce „Frani”.

źródło: money.pl

Zobacz również: