Prezydent Rosji Putin

Prezydent Rosji został zaatakowany. Ochroniarze Władimira Putina nie mieli żadnych szans na to, aby zareagować. Co ciekawe, Kreml udaje, że incydent w ogóle nie miał miejsca. Oto szczegóły zdarzenia. 

Władimir Putin znalazł się na celowniku hakerów z Ukrainy

72-letni rosyjski dyktator padł ofiarą ataku. Co ciekawe, ochrona Putina nie miała szans na jakąkolwiek reakcję. Wszystko z powodu charakteru, jaki miała napaść na prezydenta Rosji. Otóż rosyjski przywódca znalazł się na celowniku ukraińskich jednostek zajmujących się cyberwojną.

Hakerzy zadziałali na tyle sprawnie, że cały świat mógł zobaczyć efekty ich ataku. Z pewnością, Władimir Putin został ośmieszony dyktator. Co ciekawe, zarówno sam prezydent, jak i reszta Kremla udawała, że do niczego nie doszło.

Warto odnotować, że do opisywanego, sporego sukcesu Ukrainy na polu cyberwojny, doszło w miniony piątek. Jak podały ukraińskie władze, do incydent miał miejsce podczas Forum Ekonomicznego w Petersburgu. To właśnie tam przemawiał prezydent Federacji Rosyjskiej. Co dokładnie się stało?

Na skutek działań hakerów z Ukrainy Władimir Putin musiał przesunąć swoje wystąpienie o godzinę do przodu. Zdaniem ministerstwa transformacji cyfrowej Ukrainy prezydent Rosji był wściekły z tego powodu. „To zepsuło mu spotkanie z korespondentami wojennymi i zmniejszyło ilość ohydnej propagandy ze strony największego terrorysty świata” – podali w komunikacie Ukraińcy.

Dodajmy, iż z informacji podanych przez stronę ukraińską wynika, iż w ramach grupy operacyjnej hakerów-ochotników z Kijowem współpracuje aż ćwierć miliona osób. Co ciekawe, tylko w zeszłym tygodniu ludzie ci dokonali ponad 400 ataków, a jednym z nich był ten, który zmusił Władimira Putina do przesunięcia swojego wystąpienia. „W minionym tygodniu nasza licząca 250 tys. hakerów-ochotników cyberarmia zaatakowała wroga ponad 400 razy” – przekazał resort.

Na koniec należy zauważyć, iż tzw. armia hakerów składa się nie tylko z Ukraińców. Ataków na rosyjskie sądy i organizacje rosyjskie działające na okupowanych terytoriach Ukrainy dokonują hakerzy z całego świata.

źródło: Fakt

Zobacz również: