atak

Prezes PiS zwołał na dziś pilną konferencję prasową. Rozpoczęły się spekulacje na temat tego, co takiego zamierza ogłosić Jarosław Kaczyński. Czyżby niebawem w obozie władzy miało dojść do istotnych zmian?

Na konferencji Kaczyński ogłosi swoje odejście z rządu?

Na dzisiejszy wtorek tj. 14 czerwca na godz. 13:00 Jarosław Kaczyński zwołał pilną konferencję prasową. W związku z tym, ruszyła karuzela spekulacji, co takiego zamierza ogłosić prezes PiS.

Wiele osób twierdzi, iż na konferencji Jarosław Kaczyński poinformuje o tym, że odchodzi z rządu. Niewątpliwie to wiadomość, na którą niektórzy czekają od miesięcy. Doniesienia te podsyca fakt, iż oprócz prezesa PiS w briefingu udział mają wziąć: minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. Dodajmy, iż informację na temat samej konferencji oraz jej uczestników potwierdziło Centrum Informacyjne Rządu.

Przed spotkaniem z dziennikarzami, odbędzie się posiedzenie rządu Mateusza Morawieckiego. To kolejny argument, który rzekomo potwierdza, iż wicepremier Jarosław Kaczyński poda swoją decyzję odnośnie odejścia z rządowych ław.

Co ciekawe, znamienne słowa w porannym programie TVP 1 „Kwadrans polityczny” wypowiedział sekretarz generalny PiS, Krzysztof Sobolewski. Polityk skomentował kwestię ewentualnego odejścia Kaczyńskiego z rządu. Członek partii rządzącej co prawda niczego nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył. „O tym, kiedy i czy nastąpi decyzja wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego o odejściu z rządu, będzie komunikował prezes PiS osobiście. Mogę podpowiedzieć, że dzisiejszy dzień może być w tym kontekście dosyć istotny” – stwierdził tajemniczo.

Na koniec warto dodać, iż niektórzy twierdzą, iż następcą Jarosława Kaczyńskiego w rządzie ma zostać minister Mariusz Błaszczak. On także ma być obecny na dzisiejszej konferencji prasowej prezesa PiS.

źródło: Fakt

Zobacz również: