wybuch gazu

Media rozpisują się o szokującym zdarzeniu, do którego doszło na północy Europy. Dzieci z Ukrainy uciekając przed wojną trafiły do ośrodka dla uchodźców. Niestety, w miejscu, w którym powinny czuć się bezpiecznie, doszło do bulwersującej sytuacji. Grupa zwyrodnialców napadła na małych Ukraińców. Oto szczegóły.

Dzieci z Ukrainy miały być bezpieczne. Teraz boją się wychodzić z domu

To skandal. Młodzi Ukraińcy, którzy przebywali w obozie dla uchodźców zostali brutalnie zaatakowani. O sprawie poinformowała jedna ze szwedzkich gazet. Do bulwersującego zdarzenia doszło w placówce dla uchodźców w Ronneby na południu Szwecji. Oto szczegóły napaści na dzieci z Ukrainy.

Skandynawskie media podały, iż ofiarami ataku są dwaj bracia z Ukrainy. Chłopcy w wieku 12 oraz 17 lat grali w piłkę. Nagle podeszła do dnich grupa około 12 nastolatków. Dokładnie rzecz biorąc byli to młodzi ludzie, którzy posługiwali się językiem arabskim.

Napastnikom nie podobała się narodowość braci. Żądali, aby dzieci z Ukrainy wróciły do swojej ojczyzny. Doszło do rękoczynów. Chłopcy zostali pobici pasami, grożono im nożem oraz popychano. Na skutek brutalnego ataku młodszy z chłopców ma złamany nos. Poza tym, 12-latek trafił na noc do szpitala.

Skandaliczne zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Warto jednak podkreślić, iż póki co, szwedzkie służby nikogo nie zatrzymały. Miejmy jednak nadzieję, że ostatecznie zwyrodnialcy poniosą konsekwencje swojego brutalnego działania.

Niestety, opisywany incydent spowodował, iż Ukraińcy mieszkający w obozie dla uchodźców zaczęli bać się o swoje bezpieczeństwo. „Mieliśmy nadzieję, że będziemy tu bezpieczni. A teraz nie wychodzimy po siódmej wieczorem. Nie bałam się tak, gdy opuszczałam Ukrainę” – wyznała dziennikarzom jedna z przebywających w ośrodku kobiet z Ukrainy.

Co ciekawe, obóz, w którym rozegrał się dramat, podlega szwedzkiemu Urzędowi ds. Migracji. Gmina, na trenie której znajduje się placówka, liczy niespełna 30 tys. mieszkańców. Władze Ronneby w 2015 roku udzieliły schronienia 3 tys. imigrantów, w tym 1 tys. w wieku szkolnym, z Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Afganistanu.

źródło: interia.pl

Zobacz również: