Władimir Putin Rosja
Wikimedia

Kolejny raz okazało się, że Władimir Putin to człowiek bez żadnych skrupułów. Właśnie wyszły na jaw niezbyt wygodne dla rosyjskiego prezydenta fakty. Okazało się bowiem, że dyktator nie tylko jest okrutny, ale do tego bezczelnie okłamuje swoich rodaków.

Bulwersująca sprawa młodego żołnierza to dowód, że Władimir Putin oszukuje Rosjan

Kolejny rosyjski wojskowy stracił życie w trakcie walk w Ukrainie. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie wiek żołnierza. Opinia publiczna nie kryje zaskoczenia faktem, iż na froncie walczą tak młodzi ludzie. Widać, że Putin nie liczy się z niczym i nikim.

Białoruski portal informacyjny doniósł, iż poległy żołnierz to Danił Małołetkow. Mężczyzna miał zaledwie 19 lat. To o tyle bulwersujące, iż Władimir Putin bezczelnie twierdzi, iż nie wysyła na wojnę tak młodych osób.

Białoruscy dziennikarze zauważyli, iż Władimir Putin oszukał swoich rodaków. Wcześniej prezydent Rosji wielokrotnie uspokajał Rosjan, że na front wysyła tylko dobrze wyszkolonych i doświadczonych członków armii Federacji Rosyjskiej. Natomiast na Ukrainę, według dyktatora, mieli nie trafiać młodzi poborowi.

Zabity wojskowy pochodził z Republiki Tatarstanu, położonej między Wołgą i Kamą. To właśnie w tym miejscu odbył się pogrzeb 19-letniego żołnierza armii rosyjskiej. Co ciekawe, na jednym z rosyjskich portali pojawiła się nawet relacja z tego wydarzenia.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył osobiście komisarz wojskowy Andrzej Piczuszkin. Osobiście złożył on kondolencje rodzicom zmarłego żołnierza, podkreślając, że w trakcie „operacji specjalnej” ich syn wykazał się heroizmem.

Warto podkreślić, iż Danił Małołetkow nie był jedynym tak młodym rosyjskim wojskowym. Dowodem na potwierdzającym tę tezę mają być zdjęcia paszportów, które w trakcie działań wojennych udało się zdobyć ukraińskim żołnierzom. W mediach społecznościowych możemy zobaczyć fotografie, które przedstawiają dokumenty młodych Rosjan, którzy urodzili się w 2001, a nawet 2002 roku.

źródło: o2.pl

Zobacz również: