Władimir Putin

Prezydent Rosji już nie udaje. Najnowsza wypowiedź Putina nie wróży nic dobrego. Wygląda na to, że rosyjski przywódca ma zamiar zrealizować iście diabelski plan. Oto szczegóły.

Prezydent Putin porównał się do cara Rosji

Władimir Putin uczestniczył w otwarciu wystawy o Piotrze I. Okazją były 305. urodziny cara. W trakcie wernisażu padły stanowcze słowa, które mogą wzbudzić niepokój. Jeśli zostaną zrealizowane dotychczasowy porządek świata runie jak domek z kart.

Rosyjski przywódca porównał się do cara Piotra I, a także przedstawił jak obecna polityka wpisuje się w historię państwa. Putin chce odzyskać tereny, które niegdyś należały do Rosji. „Musimy zdobyć to, co kiedyś do nas należało” – zaznaczył. Dodajmy, iż zdaniem prezydenta podbój terenów, które nie należą obecnie do jego kraju, to obrona a nie aneksja. „Musimy się bronić. Walczyć o to, co nasze. To oczywiste” – przyznał.

Słowa Władimira Putina pozwalają myśleć, iż rosyjski dyktator jest gotowy długo prowadzić wojnę. „Piotr I Wielki wielką wojnę północną prowadził przez 21 lat” – zauważył.

Należy odnotować, iż w swojej wypowiedzi Putin wspomniał o Szwecji. „W czasie wojny ze Szwecją Piotr Wielki niczego nie podbił. Odebrał on to, co zawsze do nas należało, choć cała Europa uznawała, że ziemie te należą do Szwecji. Teraz nasza kolej, by odzyskać nasze ziemie” – stwierdził.

W tym miejscu warto zauważyć, iż Putin nieco rozminął się z prawdą. Po wspomnianej przez prezydenta wojnie Rosja przejęła tereny dzisiejszej Estonii i Łotwy, które do 1721 r. nigdy nie były trwale pod władaniem carów Rosji czy wcześniej Rusi.

Głowa państwa uspokoiła także przedsiębiorców z Rosji, którzy mogliby mieć pewne obawy w związku z długotrwałymi działaniami wojennymi. Putin zapewnił, że jego imperialistyczne dążenia nie zaszkodzą rozwojowi ich biznesów. „Rosja nie da się odgrodzić od gospodarki światowej. Zostanie otwarta” – podkreślił.

Niewątpliwie plany Władimira Władimirowicza są bardzo groźne. Jeśli rzeczywiście zrealizowałby chociaż część tego o czym mówi, oznaczałoby to dużą zmianę. Świat, który znamy teraz, przestałby istnieć.

źródło: onet.pl

Zobacz również: