nie żyje aktorka

Stowarzyszenie Filmowców Polskich poinformowało o śmierci aktora, który pojawił się w popularnym serialu TVP. Zbigniew Osiński, bo o nim mowa, zmarł w wieku 76 lat.

Nie żyje Zbigniew Osiński

„W wieku 76 lat zmarł Zbigniew Osiński, montażysta blisko trzystu filmów fabularnych i dokumentalnych, wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.” – czytamy w krótkiej informacji, zamieszczonej w mediach społeczniościowych stowarzyszenia.

Zbigniew Osiński dał się zapamiętać także z roli w serialu TVP, pod nazwą „Bulionerzy”. W emitowanym w latach 2004-2008 polskim serialu obyczajowo-komediowym zanotował epizod w roli Zbigniewa. „Bulionerów” mogliśmy oglądać na antenach TVP 1 i TVP 2. W serialu występowali tak znakomici aktorzy, jak Marian Opania, Piotr Skarga czy Lucyna Malec.

„Zbigniew Osiński urodził się 5 lipca 1945 roku w Warszawie. Absolwent Studium Montażu Filmowego PWSFTviT w Łodzi. Wieloletni współpracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej w Warszawie.” – wspominają zmarłego montażystę i aktora znajomi ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Pogrzeb Zbigniewa Osińskiego odbędzie się 20 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 w kościele św. Wincentego.

źródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Zobacz również: