Szymon Hołownia, Polska 2050
fot. Youtube

W związku z inflacją, ale nie tylko, wracają dyskusje o zasadności wprowadzenia euro w Polsce. Gorącym orędownikiem takiego pomysłu jest Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 dał to wyraźnie do zrozumienia w swoich mediach społecznościowych. Ostro odpowiedział mu Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Hołownia za euro, Kowalski ripostuje

„Wspólna europejska waluta to stabilność naszych pieniędzy i bezpieczeństwo (…) Pora wprowadzić euro w Polsce!” – napisał na Twitterze Szymon Hołownia, cytowany przez portal wPolityce.pl.

Lider Polski 2050 swoje stanowisko argumentuje decyzjami, które podjęły inne kraje wspólnoty. W styczniu 2023 roku euro zostanie wprowadzone w Chorwacji, a rok później, także w Bułgarii.

„Chorwacja przechodzi na euro od stycznia 2023, Bułgaria od 2024 r. Wspólna europejska waluta to stabilność naszych pieniędzy i bezpieczeństwo. A PiS nam wmawia, że jesteśmy na to za biedni. Pora wprowadzić euro w Polsce!” – napisał Szymon Hołownia.

Czujny pozostał Janusz Kowalski. Jeden z liderów Solidarnej Polski w swoim stylu, w ostrych słowach skomentował wpis Szymona Hołowni.

„Polska musi obronić własną walutę i suwerenność monetarną. Zwolennicy niemieckiego modelu europejskiego superpaństwa bezkrytycznie wspierają – jak @szymon_holownia – przyjęcie euro. Euro w Polsce to dobre wieści dla niemieckiej gospodarki, a fatalne dla zwykłych Polaków.” – odpowiedział Janusz Kowalski na wpis Hołowni.

Zobacz również: