Ojciec Rydzyk

Opozycyjny senator ostro skrytykował PiS i Tadeusza Rydzyka. Ojciec Rydzyk został dosłownie zmieszany z błotem. Padły mocne słowa: „paskudny kapłan”, „opluwał Polskę”.

Senator Kamiński nie ma wątpliwości. Tadeusz Rydzyk kłamał w europarlamencie

Na antenie znanego radia doszło do ostrej konfrontacji senatora Michała Kamińskiego z europosłem Ryszardem Czarneckim. Podczas gorącej dyskusji przedstawiciel Unii Europejskich Demokratów skrytykował Tadeusza Rydzyka.

Głównym tematem rozmowy były zmiany w polskim sądownictwie. Uczestnikami niedzielnego programu byli Małgorzata Kidawa-Błońska (Platforma Obywatelska), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Paweł Mucha (doradca prezydenta), Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), a także Michał Kamiński (senator z Unii Europejskich Demokratów).

„Obóz rządzący zawsze wybiera kompromis z eurosceptykami, zamiast z europejskim mainstreamem. Na szczęście opozycja ma większość w Senacie i może przedstawić Sejmowi wersję ustawy zgodną z wymogami praworządności” – stwierdził Michał Kamiński.

Z kolei Ryszard Czarnecki zaznaczył, że właśnie przyjęta przez Sejm prezydencka ustawa o zmianach w Sądzie Najwyższym sprawi, iż Unia Europejska może w końcu odblokować środki z Funduszu Odbudowy dla naszego kraju.

Senator Kamiński odpowiedział natychmiast, że ustawa to tylko „zmiany kosmetyczne”. Polityk podkreślił, iż proponowane przez Andrzeja Dudę przepisy zakładają likwidację z Izby Dyscyplinarnej. Jednak zamiast niej miałaby zostać powołana podobna instytucja tj. Izba Odpowiedzialności Zawodowej.

Ryszard Czarnecki zarzucił, że „opozycję boli zgodność koalicji”. Zdaniem  europosła PiS, przedstawiciele opozycji w UE „przez wiele lat głosowali za odbieraniem Polsce unijnych pieniędzy”. „Teraz powinni uderzyć się w piersi i poklęczeć na grochu” – podsumował.

Ta uwaga musiała rozwścieczyć Kamińskiego. Co ciekawe, senator uderzył nie tylko w PiS, ale i w Tadeusza Rydzyka. Ojciec Rydzyk został zmieszany z błotem. W kierunku duchownego i obozu rządzącego padły bardzo ostre słowa.

„Poseł Czarnecki uważa, że nie powinno mówić się źle o Polsce w Parlamencie Europejskim. A gdzie pan był, gdy Tadeusz Rydzyk na zaproszenie i za pieniądze PiS-u opluwał Polskę w europarlamencie? Paskudny kapłan kłamał, mówiąc, że księża w Polsce mają dziś gorzej niż za komuny. On opluwał Polskę” – uniósł się Kamiński.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: