atak

Wygląda na to, że Władimirowi Putinowi coraz bardziej pali się grunt pod nogami. Pojawiły się sensacyjne doniesienia, jakoby w Rosji nie było chętnych do walki w Ukrainie. Mało tego, ewentualne siłowe wcielanie Rosjan do armii może skończyć się dla rosyjskiego prezydenta odsunięciem od władzy.

Putin ma coraz większy problem z młodymi Rosjanami

Ukraińska agencja prasowa UNIAN podała zaskakujące informacje. Zdecydowana większość młodych Rosjan ma negatywny stosunek do powszechnej mobilizacji, która miałaby uzupełnić braki w szeregach rosyjskiej armii w wojnie przeciwko Ukrainie.

„W d… niech sobie wsadzą taką armię poborową. W zasadzie wszystkich teraz wysyła się na śmierć. To nie są nasze interesy, nie potrzebujemy tego. Nikomu porządnemu nie jest to potrzebne. Jak ktoś uważa, że to normalne – to niech jedzie. Ja nie chcę umierać w imię czyichś interesów” – powiedział bez ogródek jeden z młodych obywateli Rosji.

Dziennikarze UNIAN doszli do zaskakujących wniosków po odbyciu rozmów z mieszkańcami rosyjskich miast. „Ewentualna powszechna mobilizacja nie jest dobrze widziana wśród obywateli w wieku poborowym” – ocenili Ukraińcy. „Jeżeli władze rosyjskie ogłoszą powszechną mobilizację, rządy Putina będzie można liczyć w godzinach” – dodała ukraińska agencja informacyjna.

Jak już wspomnieliśmy młodzi Rosjanie są negatywnie nastawieni do uczestnictwa w wojnie w Ukrainie. Rosyjscy obywatele w wieku poborowym nie mają zamiaru oddawać życia za chore ambicje Władimira Putina. Co ciekawe, niektórzy z nich wprost nazywają wojnę zbrodniczą. „Gotów jestem bronić Rosji przed faszystami, lecz jeżeli napadnie na Rosję kto inny niż faszyści – to może to nawet dobrze?”, „Najpierw trzeba zwyciężyć faszyzm, a dopiero potem eksportować antyfaszyzm” – słychać na ulicach Rosji.

Zdaniem ekspertów, ale również zwykłych obywateli, podjęcie decyzji o powszechnej mobilizacji z pewnością pogorszy wizerunek rosyjskich władz. Jak sądzicie, jest to możliwe? Czy młodzi mieszkańcy Rosji, którzy jakby nie było wyrośli w propagandzie Kremla, będą w stanie sprzeciwić się Władimirowi Putinowi? W Rosji dojdzie do buntu?

źródło: interia.pl

Zobacz również: