dymisja w rządzie

Jarosław Kaczyński zarządził na dzień dzisiejszy zebranie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie klubu odbędzie się wieczorem i będzie miało charakter wyjazdowy. Z jakiego powodu prezes PiS chce się spotkać z pozostałymi członkami ugrupowania? Czy czekają nas przedterminowe wybory?

Prezes Kaczyński zaprezentuje na spotkaniu plany partii na przyszłość

Opinia publiczna zastanawia się nad powodem zwołania narady PiS. Głos w sprawie zabrał anonimowo jeden z polityków tego ugrupowania. „Biorąc pod uwagę ostatnie spięcia w Zjednoczonej Prawicy, spodziewam się mocnego wystąpienia prezesa. Na pewno będzie nas mobilizował i podkreślał konieczność jedności w koalicji” – stwierdził członek Prawa i Sprawiedliwości.

Przedstawiciel partii rządzącej dodał, że mobilizacja jest konieczna, ponieważ wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. „Rok szybko zleci, więc musimy się już teraz wziąć do pracy, zaktywować nasze struktury, by po raz kolejny raz wygrać – podkreślił polityk PiS.

Na temat spotkania wyjazdowego klubu Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się również inny z posłów Zjednoczonej Prawicy. „To pierwsze od bardzo dawna wyjazdowe posiedzenie klubu. Prezes Kaczyński zapewne nakreśli plany na kolejne miesiące” – zaznaczył.

Jakiś czas temu wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki wspomniał, iż prezydium Komitetu Politycznego ma podjąć „pewne decyzje dotyczące funkcjonowania naszych struktur”. „W każdym razie wiadomo już, że reszta wiosny upłynie jednak pod znakiem pewnej ofensywy z naszej strony” – powiedział wówczas wicemarszałek Terlecki.

Dziennikarze jednego z portali informacyjnych sugerują, iż na środowym spotkaniu może pojawić się temat przedterminowych wyborów do parlamentu. Niedawno pojawiła się informacja, że Jarosław Kaczyński jest do nich przekonany. Co ciekawe, miałyby się one odbyć jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „Najbliższy tydzień może być kluczowy. Zdecyduje o przyszłości Zjednoczonej Prawicy, a być może także całej polskiej sceny politycznej” – stwierdziły media.

Innymi tematami, które prawdopodobnie zostaną omówione na posiedzeniu klubu, są wybór Adama Glapińskiego na kolejną kadencję prezesa Narodowego Banku Polskiego, a także kwestia zmian w wymiarze sprawiedliwości.

źródło: TVN24.pl, onet.pl

Zobacz również: