Krystyna Janda

Ostatnie wypowiedzi papieża Franciszka wywołały szereg kontrowersji. Głos w sprawie zabrali nie tylko politycy, ale również przedstawiciele świata sztuki. Krystyna Janda, która chętnie wypowiada się na temat bieżącej sytuacji, postanowiła ocenić postawę biskupa Rzymu.

Krystyna Janda nie kryje zaskoczenia zachowaniem papieża

Franciszek wywołał lawinę komentarzy używając określenia „szczekanie NATO” oraz sugerując, że za wybuch wojny odpowiedzialna jest nie tylko Rosja, ale i Sojusz Północnoatlantycki. Krystyna Janda postanowiła odnieść się do tych słów. Aktorka przyznała, że „jest zaskoczona” postawą duchownego. Padła mocna ocena.

Krystyna Janda stwierdziła, iż papież Franciszek się „zestarzał”. „To był mój ulubiony Papież, ale myślę, że się zestarzał” – zaznaczyła aktorka. „Zupełnie nie wiem, jak idą te kręgi papieskie i jaką to drogą idzie” – dodała gwiazda.

Artystka nie kryje sporego zaskoczenia zachowaniem papieża. „Ale ja absolutnie jestem zaskoczona i niedobrze, że tak się staje. Wojna powinna być jednoznacznie potępiona i nie powinny być za nią oskarżane dwie strony” – podkreśliła Krystyna Janda.

Co ciekawe, na temat postawy papieża Franciszka wobec wojny ustosunkowała się także Małgorzata Kożuchowska. Dodajmy, że aktorka znana jest jako praktykująca katoliczka i osoba, która jest w bardzo dobrych kontaktach z przedstawicielami stanu duchownego.

Pomimo tego także ona ma spory problem z wypowiedziami papieża. „Bardzo bym chciała zrozumieć ten tok rozumowania, który ma papież i któremu daje wyraz w mediach, ale jest to dla mnie bardzo trudne do zrozumienia” – przyznała.

źródło: plejada.pl

Zobacz również: