Eurowizja

Znakomite wiadomości napływają z Turynu, w którym już za kilka dni odbędzie się kolejny finał Eurowizji. Czyżby w tym roku Polska miała spore szanse na wygraną w tym popularnym wydarzeniu muzycznym?

Eurowizja 2022 dla Polski?

Już w przyszłym tygodniu Eurowizja 2022. W dniach 10 i 12 maja tradycyjnie odbędą się półfinały, natomiast 14 maja finał. Polskę w tym roku reprezentuje Krystian Ochman. W Turynie właśnie trwają próby do głównych występów.

Trzeba przyznać, że to co na scenie pokazuje Polak zbiera znakomite recenzje. Krótko mówiąc w opinii ekspertów niemal pewne jest, że Krystian Ochman zamelduje się w wielkim finale.

„Jego opanowanie i ekspresja, to, jak był emocjonalny i jak był zaangażowany w swój śpiew! To było bardzo dobre. I mam nadzieję… Wiem, że z Ukrainy otrzyma 24 punkty” – przyznała Iryna Shafinska z OGAE Ukraina.

„Wybór tych ujęć jest bardzo dobry. Siłą Ochmana jest tak naprawdę jego głos, ale mógłby nie być tak ekspresyjny na twarzy. Mamy tutaj odpowiednią proporcję bliskich zbliżeń w porównaniu do szerszych kadrów. Tym samym łatwo możemy uchwycić jego głos i jego śpiew. Jestem pod wrażeniem próby, wyboru ujęć i produkcji całości” – podkreślił Tobbe Ek ze Szwecji.

„Myślę, że to będzie najlepszy wynik dla Polski od bardzo długiego czasu. Ten występ z łatwością powinien awansować do wielkiego finału. Głos Krystiana jest jednym z najsilniejszych w tej edycji konkursu. W jego przypadku wiele zależy od kolejności występów, ale wydaje mi się, że utwór znajdzie się w czołówce” – stwierdził William Lee Adams, dziennikarz z Wielkiej Brytanii

„Nawiązując do dzisiejszej próby Krystiana, to było wspaniałe. Szczególnie podoba mi się dźwięk deszczu zdobiący występ artysty. Tam dosłownie wszystko jest w punkt. Podsumowując, jesteście bliscy ideału” – pochwalił Ochmana Kamran Nazarov z Azerbejdżanu.

źródło: Pudelek

Zobacz również: