Kaczyński grozi Tuskowi

Choć jeszcze jakiś czas temu scenariusz ten wydawał się oderwany od rzeczywistości, to w chwili obecnej, jak donosi portal Onet.pl, Jarosław Kaczyński jest przekonany co do przedterminowych wyborów parlamentarnych. W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej czeka nas prawdopodobnie istne trzęsienie ziemi.

Kiedy przedterminowe wybory parlamentarne? Kaczyński ma już „plan b”

„Najbliższy tydzień może być kluczowy. Zdecyduje o przyszłości Zjednoczonej Prawicy, a być może także całej polskiej sceny politycznej.” – czytamy w portalu Onet.pl. Jak donoszą dziennikarze, Jarosław Kaczyński chce, żeby przedterminowe wybory odbyły się jeszcze przed wakacjami.

Póki co, wiążące decyzje jeszcze nie zapadły, a wszystko ma być uzależnione od dwóch spraw. Jedna z nich to porozumienie wokół prezydenckiego projektu likwidującego Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Konflikt pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, a Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro jest coraz większy. Wydaje się, że chyba już tylko cud i nagły zwrot akcji mógł załagodzić całą sprawę i doprowadzić do wspólnego stanowiska w szeregach Zjednoczonej Prawicy.

Drugą kwestią, której załatwienie wcale nie jest oczywiste, to druga kadencja na fotelu prezesa Narodowego Banku Polskiego dla Adama Glapińskiego. „Jeśli w przyszłym tygodniu nie uda się Sejmowi uchwalić projektu likwidującego Izbę Dyscyplinarną SN i wybrać szefa NBP Adama Glapińskiego na drugą kadencję, wówczas wszystkie opcje mogą być możliwe” – informuje Onet.pl, pisząc o przedterminowych wyborach parlamentarnych.

Co ciekawe, termin przed wakacjami może być ostatnim dzwonkiem dla Prawa i Sprawiedliwości. „Analizy zamawiane przez PiS pokazywać mają jasno: mimo dość wysokiego obecnie poparcia związanego z wojną w Ukrainie z każdym kolejnym miesiącem będzie trudniej partii Kaczyńskiego wygrać wybory. To ostatnia chwila, by „wywrócić stolik” i powalczyć o kolejną kadencję” – dodaje Onet.pl.

Czy Jarosław Kaczyński zagra więc va banque, a może ostatecznie uda się porozumieć ze Zbigniewem Ziobro oraz wybrać Adama Glapińskiego na drugą kadencję jako prezesa Narodowego Banku Polskiego? Jak przekazuje Onet, kluczowy będzie najbliższy tydzień.

źródło: Onet

Zobacz również: