GIS ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, w którym informuje o wycofaniu produktów z sieci Biedronka. We wskazanych w ostrzeżeniu partiach produktów wykryto bakterie rodziny Salmonella. Pod żadnym warunkiem ich nie spożywaj.

Te produkty znikają z półek sieci Biedronka. GIS informuje o wykryciu Salmonelli

Chodzi o Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, o gramaturze 500 g. Numer partii produktu to 109/P1/L4/I, a data ważności 07.05.2022 roku. To właśnie w nich wykryto bakterie rodziny Salmonella, które są groźne dla człowieka.

Jak informuje GIS, producent firma Konspol Holding Sp. z o.o. błyskawicznie poinformowała Biedronkę o zagrożeniu, a sieć handlowa podjęła już stosowne kroki. Produkt zniknął ze sklepowych półek, a wszystkim klientom, którzy zdołali już go zakupić, zaleca się nie spożywanie go.

Biedronka poinformowała ponadto, że można oddać wskazany w ostrzeżeniu GIS produkt wraz z opakowaniem (widoczna data przydatności) w dowolnym sklepie sieci. Wówczas Jeronimo Martins odda pieniądze.

„Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.” – ostrzega jednocześnie Główny Inspektorat Sanitarny.

Wskazany w ostrzeżeniu publicznym produkt widoczny jest na poniższym zdjęciu. Warto upewnić się, czy nie ma go w naszym domu. Potencjalne zatrucie pokarmowe nie należy do przyjemnych, a może pociągnąc za sobą dużo bardziej opłakane konsekwencje. Nie warto więc ryzykować i spożywać rzeczonego produktu.

GIS

źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

Zobacz również: